Multikonferencja CNS Solutions

W dniach 5 – 7 października miało miejsce 8 spotkanie sympatyków oprogramowania SolidWorks, organizowane co roku przez CNS Solutions. Tym razem organizatorzy zdecydowali się na zupełnie inną niż w ostatnich latach koncepcję – RoadShow 2010! W miejsce jednej ogólnopolskiej konferencji, zorganizowali serię mniejszych, bardziej kameralnych imprez. Dzięki temu zmniejszone zostały na pewno koszty logistyczne z jakimi musieli się liczyć uczestnicy, a organiaorzy byli w stanie dotrzeć do dużo większego grona zainteresowanych rozwiązaniami dla przemysłu.

A co znalazło się w planie Multikonferencji 2010? Tematem przewodnim była premiera SolidWorks 2010. Specjaliści techniczni CNS Solutions przedstawili uczestnikom nowe funkcje i specjalnie przygotowane materiały filmowe, które prezentowały nowości jakie pojawią się w wersji 2010.

Poza premierą SolidWorks 2010, Multikonferencja była miejscem gdzie każdy mógł spotkać się z pracownikami CNS Solutions, zarówno technicznymi jak i handlowymi. Tematem rozmów były też  kwestie techniczne dotyczące aktualnej wersji, problemy z jakimi spotkali się użytkownicy programu oraz jak je rozwiązali, samodzielnie bądź z pomocą Działu Wsparcia Technicznego.

Swój zwycięski projekt – koncepcyjny ciągnik rolniczy Scalarus, zaprezentował Dawid Fionik, student Politechniki Białostockiej, wielokrotny zwycięzca studenckiego konkursu projektowego. Po raz kolejny wykonany przez niego model stał na najwyższym poziomie. Wykorzystane w nim zostały zarówno zaawansowane techniki projektowania jak i wiele narzędzi jakie udostępnia SolidWorks Corporation. Projekt między innymi został zaplanowany wykorzystując aplikację Treehouse, która przed rozpoczęciem projektowania pozwala ustalić hierarchię części, złożeń i rysunków.