„Mio Spirit” oraz najnowsze mobilne urządzenie internetowe (MID)

  Mio Technology, czołowy światowy producent przenośnych urządzeń nawigacyjnych, zaprezentował na targach CES 2009 przełomowe oprogramowanie nawigacyjne „Mio Spirit”. Wyróżnia się ono prostym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, unikalnym trybem „Explore Mode™”, pokazującym w sposób czytelny wszystkie pobliskie punkty użyteczności (POI), a także przyciskiem nagrywania, który zapisuje ulubione trasy, lokalizacje i notatki głosowe.

  W oprogramowanie Mio Spirit wyposażone zostaną produkty marki Mio, które wprowadzane będą na rynek od drugiego kwartału 2009 r.

  Najważniejsze funkcje oprogramowania „Mio Spirit”:

  • Explore Mode™: umożliwia łatwe przeglądanie map w celu odszukania wszystkich pobliskich punktów użyteczności publicznej. Oszczędza czas i wysiłek, jaki zwykle wiąże się z wyszukiwaniem tych punktów w oddzielnych kategoriach. Nowoczesne menu POI pokazuje szczegółowe informacje o każdym POI niczym zintegrowany przewodnik turystyczny, ułatwiając użytkownikom poznawanie okolicy.
  • Przycisk nagrywania: służy do wygodnego rejestrowania lokalizacji, tras i notatek głosowych w osobistym przewodniku turystycznym, pozostawiając do nich dostęp.
  • Przyjazny interfejs użytkownika: symboliczne ikony są zrozumiałe nawet dla użytkowników korzystających z urządzenia po raz pierwszy. Logiczna organizacja menu oznacza, że nie trzeba już stale przełączać się między okienkami, żeby skonfigurować trasy lub znaleźć punkty użyteczności.
  • TruMap™: mapa zaprojektowana tak, by jej wygląd przypominał tradycyjną, papierową mapę. Jest wyraźna i czytelna, ułatwiając odczyt trasy i nawigację.
  • Oprogramowanie NavPix™ do nawigacji przy użyciu fotografii, a także fabrycznie wczytane przewodniki turystyczne oferujące szczegółowe informacje o ważnych punktach użyteczności co pozwala z wyprzedzeniem planować wszelkie podróże.

  Podczas targów CES 2009 Mio zaprezentowało także swoje pierwsze mobilne urządzenie internetowe (Mobile Internet Device – MID), przeznaczone dla użytkowników, którzy korzystają z usług internetowych. Urządzenie waży 600g i umożliwia pracę na bateriach przez 8 godzin. Dzięki temu użytkownicy mogą komunikować się przez sieć w każdym czasie i miejscu. Pełne dane techniczne i data wprowadzenia urządzenia na rynek powinny zostać ujawnione w drugim kwartale 2009 r.

  Więcej informacji na temat firmy znajduje się pod adresem www.mio.com/pl