Międzynarodowe Targi Samolotów Lekkich i Ultralekkich Katowice 2006

  Małe, zgrabne, dwuosobowe samoloty ultralekkie (o masie startowej do 450 kg) to szansa dla każdego na spełnienie marzeń o lataniu. Lot takim samolotem z Gdańska do Zakopanego trwa ok. 3 godzin, a koszt przelotu (wynoszący ok. 200 zł) jest najlepszym dowodem na to, iż… warto posiadać własny samolot

  Na katowickim lotnisku Muchowiec w dniach 12–14 maja będzie można zobaczyć najnowsze konstrukcje, nie tylko ultralekkie.

  Celem Targów jest popularyzacja lotnictwa ogólnego – w szczególności lotnictwa ultralekkiego w Polsce, stworzenie dogodnych warunków do nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń pomiędzy właścicielami i producentami samolotów. Idea Targów zakłada promowanie wszelkiego rodzaju innowacyjnych rozwiązań w lotnictwie. Z tego powodu każdego roku umożliwiamy eksponowanie najnowszych konstrukcji – bezpłatnie. Dodatkowo, w celu zachęcenia producentów, pilotów i konstruktorów do poszerzania swoich horyzontów, oferujemy naszym wystawcom specjalne korzystniejsze warunki udziału w targach austriackich Air EXPO Zell.

  Targi maja charakter otwarty, mogą w nich brać udział wszyscy, którzy dokonają zgłoszenia i wykupią stoisko.

  Międzynarodowe Targi Samolotów Lekkich i Ultralekkich odbywają się w tym roku już po raz czwarty. Wśród wystawców pojawią się producenci z Czech, Słowacji, Szwecji, Ukrainy i Austrii. Nie zabraknie konstruktorów z Polski. Zakłady Lotnicze 3Xtrim z Bielska Białej przedstawią samolot 3xtrim (o zakładach i ich konstrukcjach można przeczytać w ostatnim numerze DN). Polską premierą będzie samolot ORKA II – produkcji Zakładów Lotniczych Margański i Mysławski. Po raz pierwszy zostaną także pokazane samoloty Ul. Trener i Feata 312. Jak wynika z doświadczeń lat minionych, w ciągu trzech dni targowych wykonywane jest około 700 operacji startów i lądowań. Na czas Targów, lotnisko Muchowiec w Katowicach jest dopuszczone do startów i lądowań w ruchu międzynarodowym. Samoloty z zagranicy lądują bezpośrednio na pasie lotniska.

  Każdy zwiedzający, zainteresowany samolotem, może przekonać się o jego właściwościach pilotażowych – podczas lotów demonstracyjnych organizowanych przez każdego z wystawców, dzięki czemu co roku gościmy tysiące widzów oraz wielu przyszłych pilotów.

  Więcej informacji:

  www.kamaeko.com.pl