Konferencja Mechaniczna

W dniach 17–18 maja 2007 odbyła się Konferencja Mechaniczna poświęcona zaawansowanym metodom cyfrowego prototypowania w najnowszej wersji programu Autodesk Inventor 2008. Pomysłodawcą spotkania była firma Evatronix SA, a partnerami konferencji – firmy: Autodesk, Man und Machine i 3DConnexion. Patronat medialny nad tym spotkaniem objął nasz miesięcznik

FREKWENCJA dopisała, uczestnicy zadowoleni – pozostaje ponowne zorganizowanie konferencji 

Spotkanie zaplanowano w taki sposób, aby przybliżyć uczestnikom najnowsze tendencje w zakresie różnych aspektów projektowania oraz zaprezentować profesjonalne i kompleksowe rozwiązania CAD, a także sprzętowe, wykorzystywane w nowoczesnych biurach konstrukcyjnych i projektowych. Stąd spotkanie miało podwójny charakter: z jednej strony seria demonstracji oraz wykładów, z drugiej – kilkugodzinne warsztaty zakończone uzyskaniem certyfikatów przez jej uczestników. Taka formuła spotkania przyciągnęła liczne grono osób z Polski południowej. pracujących na co dzień z oprogramowaniami CAD/CAM.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały w formie wykładów różne aspekty cyfrowego prototypowania, od nowych rozwiązań w Autodesk Inventor 2008 (Man und Machine), poprzez wykorzystanie manipulatorów – Manipulator 3D jako narzędzie dla każdego konstruktora (3dconnexion), do zaprezentowania profesjonalnego programu hyperMILL – system CAM, który opiera się na Autodesk Inventor 2008 (Evatronix SA). Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja systemu CAM do wycinania elementów z arkusza blachy (IGEMS).

Kolejną sesję obejmowały warsztaty dotyczące nowości Autodesk Inventor 2008. Przedstawione zostały nowości w module Modelowanie Części, nowe narzędzia w module Konstrukcje Blachowe, DWG TrueConnect oraz nowości w modułach symulacyjnych. Na sali szkoleniowej uczestnicy konferencji ćwiczyli praktyczne wykorzystanie nowych modułów programu Inventor oraz współpracujących z CAD-owską aplikacją manipulatorów SpacePilot i SpaceExplorer.

Na koniec warsztatów rozlosowano nagrody ufundowane przez firmę 3DConnexion: manipulator 3D SpacePilot oraz bezprzewodowy zestaw: klawiatura z myszką.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim współpartnerom konferencji za wkład w przygotowanie spotkania, a uczestnikom za liczną i aktywną obecność na Konferencji.

W ich imieniu zapraszamy na kolejne konferencje mechaniczne (ze względu na duże zainteresowanie, następna edycja odbędzie się w czwartym kwartale bieżącego roku!) oraz na trwające cały rok szkolenia warsztatowe w Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym Autodesk w siedzibie firmy Evatronix w Bielsku-Białej.