Flesz


  CZEKOLADOWY TELEFON

  Czekoladowy telefon komórkowy firmy LG Electronics

  Ten niewielki wielofunkcyjny telefon komórkowy jest wyposażony w aparat cyfrowy о rozdzielczości 1,3 megapiksela oraz posiada funkcję przeglądania stron internetowych i słuchania muzyki. Chcąc uzyskać małe wymiary aparatu i wyposażyć go w funkcję wysyłania danych cyfrowych do wyświetlacza znajdującego się w zsuwanej osłonie, inżynierowie firmy LG Electronics wybrali półprzewodnik Fairchild FIN24AC μSerDes. Układ scalony o mieszanym sygnale (cyfrowym i analogowym) redukuje równoległą ścieżkę danych do złącza szeregowego o dużej prędkości dla uzwojenia mniejszego od sześciu do siedmiu razy. Poufne informacje zapisane analogowo obejmują specyfikację zakłóceń elektromagnetycznych mniejszych o 30 – 40 dB (EMI) przy podstawowej częstotliwości z harmoniką zredukowaną do mniej niż – 100 dBm.


  WESOŁY KUCYK

  Futrzany kucyk Hasbro Real Friends Butterscotch

  Ten wysoki na około 90 cm kucyk, wystarczająco duży, aby utrzymać na swoim grzbiecie małe dziecko, zachwyca wieloma efektami dźwiękowymi i ruchowymi. Potrafi także wydawać odgłosy chodzenia podczas udawanej jazdy. Kiedy się go dotyka lub mówi do niego, porusza głową. Dzięki interakcji, poruszają się jego uszy i ogon, mrugają oczy, a kiedy kucyk dostaje marchew lub jest szczotkowany – wydaje również dźwięki cichego rżenia i parskania. Wbudowane czujniki światła i dźwięku pozwalają kucykowi wyczuwać otoczenie. Analogowy zespół obwodów elektrycznych uruchamia silniki w głowie, ogonie i oczach, jak również zapewnia wzmocnienie efektów dźwiękowych.


  PRZETWORNIK ANALOGOWO-CYFROWY/OSCYLOSKOP

  Urządzenie PXI-5152 firmy National Instruments

  Kiedy uniwersalny przetwornik analogowo-cyfrowy/oscyloskop firmy National Instruments zabiera się do pracy, zapewnia próbkowanie w czasie rzeczywistym z szybkością 1 gigabajta na sekundę (GS/s) w dwóch równoległych kanałach oraz z szybkością 20 GS/s w trybie pracy ETS (Equivalent Time-Sampling). Firma National Instruments wybrała dla modułu dwukanałowy przetwornik analogowocyfrowy (ADC) ADC08D1500 firmy National Semiconductor, biorąc pod uwagę jego wydajność przetwarzania i… właściwości. Kiedy używany jest tylko jeden kanał, urządzenie firmy National Semiconductor wykorzystuje tryb przeplatania wbudowanego przetwornika ADC z autokalibracją w celu podwojenia szybkości próbkowania. Specyfikacja klucza dla ADC obejmuje efektywną liczbę bitów 7,25 (ENOBs) przy częstotliwości wejścia 748 MHz i bitowej stopie błędów (BER) 10-18.


  PIEKIELNIE SPRYTNE SZCZENIAKI

  Chcę któregoś z tych ulicznych kundli

  Szczeniaki te potrafią o wiele więcej, niż tylko siedzieć i wyglądać uroczo. Te napędzane bateriami interaktywne zabawki, wyczuwają obecność człowieka i reagują poruszając się oraz wydając dźwięki. Ruchy obejmują pochylanie głowy i przesuwanie się na boki. Zabawka wydaje kilka dźwięków, w tym skomlenie, szczęśliwe sapanie, delikatne kwilenie, chrapanie, wesołe mruczenie, swawolne szczekanie i głośne ujadanie. Dotknięcie nosa psa powoduje delikatne mruczenie. Analogowe funkcje obejmują wzmacnianie dźwięków, uruchomianie silników i ruch oraz wyczuwanie dotyku. Przekształcanie sygnału ruchu czujnika w sygnał wejściowy dla mikrosterownika wymaga analogowego zespołu obwodów elektrycznych dla progowego wykrywania.


  RYBA FUNKY

  RYBA firmy Hasbro Tiger Electronics

  Ta ryba żyjąca na suchym lądzie pływa w rytm muzyki z podłączonego podręcznego odtwarzacza MP3 lub iPoda i ma wbudowany głośnik do pracy bez słuchawek. Co więcej, urządzenie jest wyposażone w różnokolorowe błyskające światełka i wytwarza efekty dźwiękowe. Nawet bez podłączenia RYBY, jej pysk i ogon świecą się i wije się ona w rytm muzyki, kiedy znajduje się przed głośnikiem. W zależności od piosenki urządzenie wyświetla jeden z czterech trybów muzyki, na przykład muzyka country uspokaja ją. Dotknięcie górnej części jej głowy uruchamia „piosenkę ryby”. Analogowy zespół obwodów elektrycznych zapewnia wzmocnienie dla głośnika oraz dla zasilania układu świateł diod LED


  Autor: TEKST: RANDY FRANK