Firma Nautor będzie rozwijać jachty w oparciu o oprogramowanie NX PLM Software

Siemens PLM Software poinformował, że firma Oy Nautor Ab, konstruktor słynnych na całym świecie jachtów Swan wybrała oprogramowanie Teamcenter na korporacyjne rozwiązanie PLM i po pełnej implementacji oprogramowania zakupi licencję na 60 stanowisk. Ponadto, firma Nautor wybrała oprogramowanie NX CAD firmy Siemens PLM Software do rozwoju jachtów. 

„Współpracując z firmą Siemens PLM Software widzimy możliwość inwestycji w nowe w pełni zintegrowane narzędzie do rozwoju jachtów i zarządzania cyklem życia produktów, które pozwoli na wzmocnienie przewagi konkurencyjnej oraz podniesienie wartości produktu dla naszych klientów, jak również dalszy rozwój firmy.” – mówi Antti Ivaska, dyrektor ds. technicznych, Nautor.

Teamcenter, rozwiązanie PLM używane przez największą liczbę klientów na całym świecie, pozwoli firmie Nautor na swobodną współpracę dzięki możliwości wymiany projektów oraz informacji o produkcie w obrębie jednego rozwiązania PLM. NX, rozwiązanie firmy Siemens PLM Software do cyfrowego rozwoju produktu, pozwoli firmie Nautor na podniesienie wydajności prac projektowych, wymiany pomysłów projektowych i innowacyjnych oraz bardziej szczegółową realizację poszczególnych oczekiwań klientów, jak również wyeliminowanie konieczności kompromisów podczas realizacji prac konstruktorskich.

„Wybór pakietów Teamcenter i NX jako rozwiązania korporacyjnego PLM przez lidera branży, jakim jest firma Nautor, świadczy o tym, że firma Siemens PLM Software oferuje technologię PLM najlepszą w swojej klasie.” – mówi Mats Friberg, wiceprezes i dyrektor zarządzający, Nordic Operations, Siemens PLM Software. „Z przyjemnością pomożemy firmie Nautor podnieść wydajność rozwoju produktu, co pozwoli na sprostanie wyzwaniu przełożenia pomysłów na w produkty, które odnoszą sukces.” „Jesteśmy dumni z faktu, że znany producent prestiżowych łodzi motorowych o zaawansowanej technologii wybrał Teamcenter and NX na swoją platformę PLM.”  – mówi Tapio Juurakko, dyrektor zarządzający Ideal Product Data, firmy partnerskiej Siemens PLM Software w Finlandii.