Designed in Poland w Mińsku

Wystawa polskiego wzornictwa przemysłowego Designed in Poland zagościła w Mińsku. Białoruska edycja wystawy odbywa się w budynku Domu Kultury Związków Zawodowych w Mińsku przy Prospekcie Niezawisimosti 25. Przy organizacji Designed in Poland Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. współpracowała z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Mińsku.

Na wystawie zostaną zaprezentowane towary zaprojektowane przez czołowych polskich projektantów. Wśród eksponatów znalazły się m.in.: biżuteria, wyroby z bursztynu i czarnego dębu, porcelana, ceramika, szkło artystyczne i użytkowe, dywany, przedmioty wystroju wnętrz, przedmioty codziennego użytku.

Prezentowane przedmioty charakteryzują się nie tylko najwyższą jakością, lecz również nowoczesnym wzornictwem, łączącym tradycję i nowoczesność. Celem wystawy jest zwrócenie uwagi na polską sztukę jubilerską i zainteresowanie odbiorców białoruskich ozdobami autorstwa polskich projektantów, którzy w nowoczesnym wzornictwie wykorzystują połączenie bursztynu z metalami szlachetnymi.

Uroczyste otwarcie odbyło się 1 grudnia br. Wystawa będzie czynna od 2 do 11 grudnia br., codziennie w godzinach od 11 do 19.

Idea Designed in Poland zrodziła się w 2005 roku. Wystawa była już prezentowana w 11 miastach na świecie. Pierwsza edycja miała miejsce w Berlinie, kolejne w Hamburgu, Helsinkach, New Delhi, Bombaju, Monachium, Genewie, Kopenhadze, Madrycie, Karlowych Warach i Astanie.