Europejskie Rynki Stali w Krakowie

  Konferencja Europejskie Rynki Stali 2006. SBB po raz pierwszy w historii odbędzie się w Krakowie, w dniach 6–8 czerwca, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Steel Business Briefing i Polską Unię Dystrybutorów Stali, pod Honorowym Patronatem Ministra Gospodarki RP

  Na miejsce spotkania wielkiego biznesu wybrano Kraków, w którego sąsiedztwie znajdują się znaczące inwestycje przemysłu stalowego. Regionalny rynek charakteryzuje się wysoką dynamiką produkcji i przetwórstwa stali. Towarzyszy jej szybki rozwój branż, będących tradycyjnymi odbiorcami stali. Nasza część Europy jest bardzo atrakcyjnym miejscem inwestycji dla przemysłu samochodowego, AGD i wielu innych.

  – Wybór Polski i Krakowa jest pewnym dowodem uznania dla dynamiki polskiej gospodarki i całego regionu europy środkowej. Polska odgrywa wiodącą rolę w tym regionie jako producent m.in. sprzętu AGD, popularnie określanego mianem „white goods”. Wiąże się z tym duża dynamika wzrostu zapotrzebowania na stal. To jest bardzo duża szansa dla Polski. Mówi się w tej chwili o Czechach, Słowacji i południu Polski jako o… europejskim Detroit – powiedział w rozmowie z naszą redakcją Andrzej Ciepiela, dyrektor generalny PUDS.

  Konferencja pozwoli u źródła zasięgnąć informacji o bieżącej sytuacji na rynku stali oraz zapoznać się z ekspertyzami oraz prognozami na temat przyszłości w tych i innych sektorach.

  – Podczas sesji poświęconej „zadowoleniu konsumentów”, będziemy mówili z jednej strony o rynku AGD, z drugiej o równie interesującym segmencie rynku tzn. o opakowaniach. Rynek opakowań to poważne przedsięwzięcie, poważny konsument stali, warto wysłuchać prezentacji dotyczących m.in. zastosowania stali zamiast aluminium – dodaje Andrzej Ciepiela. Na pytanie o oczekiwania wobec konferencji, odpowiada, iż polskie firmy będą miały bezpośredni dostęp do międzynarodowych źródeł informacji.

  – Z konferencją wiąże się potężna dawka wiedzy o bieżącej sytuacji na rynku. Będziemy się uważnie przyglądali poruszanym tematom, niektóre prawdopodobnie będziemy starali się rozwijać dalej. Konferencja będzie miała swój dalszy ciąg w poszczególnych grupach tematycznych. W tej chwili na pewno myślimy o grupie „white goods”. Skala problemu jest bardzo duża, zapotrzebowanie na informacje także. Mam nadzieję, że jeśli konferencja okaże się sukcesem, merytorycznym i frekwencyjnym, będziemy mogli ją powtórzyć – podsumowuje.

  Swój udział w konferencji potwierdziły dotąd firmy: Mittal Steel, Arcelor, General Motors, Foster & Partners Architects, Stemcor, EvrazHolding, Corus, Hatch Beddows, Związek Przemysłowy Donbasu, CMC Zawiercie, Celsa Huta Ostrowiec, Złomrex, Tower Automotive, Mi-king, PriceWaterhouseCoopers, Severstal i wiele innych.

  Szczegółowych informacji udziela PUDS,

  tel.: +48 (022) 826 61 91,

  www.puds.com.pl