Disney przerabia swój system bezpieczeństwa

    Jakby potwierdzeniem powagi, z jaką inżynierowie z North American podchodzą do zintegrowanego bezpieczeństwa w sytuacjach zagrażających kalectwu albo życiu ludzi, wytwórnia filmowa Walt Disney Imagineering i firma Siemens Energy & Automation pracują wspólnie nad systemami bezpieczeństwa opartymi na sterownikach PLC w zastosowaniu do ruchów i animacji zasilanych z magistrali.

    Przez mniej więcej 30 ostatnich lat Disney realizował niektóre zadania z zakresu bezpieczeństwa z zastosowaniem zwyczajnego sterownika opartego na magistrali własnej konstrukcji. Według Jody Gerstner, która jest dyrektorem wykonawczym w Walt Disney Imagineering d/s sterowania ruchem i obrazem, sterownik ten zapewnia, w przypadku niebezpieczeństwa, “powtarzalną i sprawdzoną” metodę pozwalającą odłączać zasilanie od całości lub części ruchomych elementów na planie animacyjnym.

    Czarna skrzynka znajduje się w pomieszczeniu kontroli ruchu, a jej sterownik komunikuje się z różnymi czujnikami, takimi jak maty ciśnieniowe umieszczone na poruszających się elementach oraz wokół nich.