Dell przesuwa granice wydajności przenośnych stacji roboczych na kolejny poziom

  Dell celuje w sektor rynku zarezerwowany dla komputerów o wysokiej wydajności, oferując Precision M6400, wyposażony w 17-calowy wyświetlacz i ważący 3,9 kg komputer przenośny, który zwiększa możliwości magazynowania danych, pamięci i procesora przenośnych stacji roboczych na kolejny poziom.

  Precision M6400, obecnie sztandarowy produkt w asortymencie laptopów Della, zwiększa poziom wydajności stacji roboczych przeznaczonych dla twórców treści cyfrowych, inżynierów i zawodowców tworzących animacje. Oferuje do 16 GB pamięci RAM i kartę graficzną wyposażoną w 1 GB pamięci, a także obsługę czterordzeniowego procesora Intel Core 2 Duo Quad-Core QX9300 Extreme Edition. System ten posiada także cztery gniazda pamięci i ma wbudowaną obsługę macierzy RAID z możliwością magazynowania do jednego terabajta danych na dwóch dyskach twardych.

  Przedstawiciele Della twierdzą, że nowa konfiguracja M6400 podwaja ilość pamięci i rdzeni procesora dostępnych na większości platform przenośnych, potrajając jednocześnie ilość magazynowanych danych. W miarę wzrostu wydajności procesorów przenośnych nasila się także tendencja przechodzenia na laptopy u wszystkich typów użytkowników, a M6400 daje im platformę, która nie ustępuje tradycyjnym konfiguracjom komputerów stacjonarnych o wysokiej wydajności. Inżynierowie i projektanci chcą mieć taką samą elastyczność, jaką ma każdy biznesmen korzystający z komputera przenośnego – twierdzi Antonio Julio, dyrektor ds. produktów Precision w firmie Dell.

  Panel dotykowy M6400 wyposażony jest w pokrętło typu jog shuttle, optymalizujące polecenia przewijania ekranu dla konkretnych aplikacji.

  M6400 może zostać wyposażony w procesory Intela Core 2 Duo i Extreme Edition, w tym dwurdzeniowy X9100 (do pracy z taktowaniem zegara 3,06 GHz) lub czterordzeniowy QX9300 (2,53 GHz). Dell oferuje także ten model z szeregiem wyświetlaczy 17-calowych, w tym Ultrasharp WUXGA RGBLED w technologii edge-to-edge.

  Komputer oferowany jest także w wersji z kartą graficzną NVIDIA Quadro FX2700M lub FX3700M. Uzyskał on certyfikat obsługi wiodących aplikacji CAD i aplikacji inżynieryjnych. Ceny zaczynają się od 2599 dolarów.