Datech uruchamia system obsługi automatycznych odnowień subskrypcji oprogramowania Autodesk

Datech, specjalizowana marka firmy Tech Data zajmująca się dystrybucją oprogramowania do projektowania, ogłosił, że jako pierwszy wśród dystrybutorów udostępnił partnerom Autodesk system obsługi automatycznych odnowień subskrypcji oprogramowania tego vendora.

Ten przełom był możliwy dzięki bardzo bliskiej współpracy pomiędzy Datechem a firmą Autodesk i jest kolejnym krokiem naprzód w naszym dążeniu do oferowania partnerom prawdziwej dystrybucji z wartością dodaną – powiedział Mike Appel, VP Datech & Enterprise Software w Tech Dacie. – Dzięki automatycznym odnowieniom subskrypcji Autodesk, zapewnimy niezbędne narzędzia do dalszej automatyzacji procesów realizacji zamówień z naszymi partnerami. Tym samym umożliwiamy im podobną automatyzację transakcji z ich własnymi klientami. Oznacza to, że nasi partnerzy będą mieć więcej czasu na sprzedaż i obsługę obecnych klientów, zapewniając im wsparcie w zakresie rozwiązań niezbędnych do prowadzenia biznesu.

Automatyczne odnowienia subskrypcji Autodesk są nowym sposobem na dokonywanie płatności za korzystanie z oprogramowania. Miesięczne subskrypcje oferują partnerom nowe możliwości biznesowe dzięki przystępnej cenie oraz możliwościom łatwego włączania i wyłączania dostępu do oprogramowania. Użytkownicy końcowi mogą teraz wykorzystywać oprogramowanie Autodesk, konkurując o nowe kontrakty oraz do efektywniejszego kończenia istniejących projektów, a także do współpracy z szerszą społecznością Autodesk. Korzyści, jakie zyskają obecni użytkownicy oprogramowania Autodesk dzięki automatycznie odnawianym subskrypcjom, to przede wszystkim łatwy i elastyczny sposób zarządzania kontraktami subskrypcyjnymi Autodesk w obliczu zmieniającego się zespołu i potrzeb projektowych.

Automatyczne odnowienia są w pełni zintegrowane z platformami e-commerce Tech Daty, dzięki czemu resellerzy mogą bezproblemowo poszerzyć swoją ofertę o licencje Autodesk. Za sprawą Datech Subscription Dashboard partnerzy posiadają pełny dostęp do szczegółowych informacji na temat wszystkich kontraktów. Będą również otrzymywać przypomnienia o kończących się kontraktach na 5 dni przed datą ich wygaśnięcia. Automatyczne odnowienia subskrypcji Autodesk zapewniają zwiększoną elastyczność oraz redukcję procesów administracyjnych dla partnerów i ich klientów, ułatwiając dostęp do wiodących na świecie rozwiązań projektowych dostarczanych przez Autodesk.

Źródło: Datech