Ciepło na telefon. Nowy sterownik elektroniczny Junkersa Netcom50

    We wrześniu Junkers poszerzył swoją ofertę o nowe urządzenie pozwalające na zdalne sterowanie i kontrolę instalacji grzewczej. Za jego pomocą można włączyć lub wyłączyć kocioł, sterownik błyskawicznie poinformuje też o ewentualnej awarii.

    Wszystko, co jest niezbędne do zainstalowania sterownika Netcom50, to gniazdko analogowe, aparat telefoniczny oraz instalacja grzewcza oparta na kotle Junkersa wyposażonym w panel sterowania Bosch Heatronic®3. Po wprowadzeniu do urządzenia wybranego numeru stacjonarnego lub komórkowego użytkownik uzyskuje możliwość zdalnego włączania i wyłączania systemu grzewczego za pomocą tego aparatu. Do wyboru są dwa podstawowe tryby – tryb grzania oraz tryb ochrony przed zamarzaniem.

    Po połączeniu z Netcom50 użytkownik aparatu zarejestrowanego w czasie instalacji otrzymuje komunikaty głosowe w wybranym języku, również polskim, na które reaguje przyciskając odpowiednie klawisze swojego telefonu. Obsługa całego systemu jest bardzo prosta i bezpieczna, ponieważ dostęp do Netcom50 jest chroniony czterocyfrowym kodem PIN wprowadzanym w czasie instalacji wraz z numerem telefonu mającym służyć do obsługi.

    Posiadanie sterownika Netcom50 przyda się także w razie awarii urządzenia grzewczego. W przypadku wystąpienia problemów sterownik powiadamia automatycznie, w formie komunikatu głosowego, przez zaprogramowany odbiornik telefoniczny (stacjonarny lub komórkowy) montera instalacji lub właściciela domu o usterce.

    Więcej: www.junkers.pl