Bosch udostępnia innowacyjne technologie start-upom

Bosch oraz Centrum Innowacyjności i Przedsiębiorczości UnternehmerTUM Uniwersytetu Technicznego w Monachium przygotowały program Accelerator dla start-upów związany z innowacjami technologicznymi Bosch.

Start-upy, które wezmą udział w programie, otrzymają dostęp do innowacyjnych platform produktowych oraz profesjonalnego wsparcia i będą mogły dzięki temu szybciej niż w normalnych warunkach opracowywać nowe produkty i modele biznesowe. Dotychczas tego rodzaju dostęp był zarezerwowany dla renomowanych klientów. – Współpraca z programem Accelerator TechFounders po raz pierwszy umożliwia otwarcie nowych platform produktowych i udostępnienie ich wybranym start-upom – powiedział dr Dirk Hoheisel, członek zarządu spółki Robert Bosch GmbH. – Koncepcja Open Innovation jest konsekwentnym rozszerzeniem naszych działań w dziedzinie badań i rozwoju.

Poszukiwane: start-upy mające innowacyjne pomysły zastosowań dla wysoce precyzyjnego modułu laserowego do pomiaru odległości

Bosch uruchomi pierwszy program Accelerator 20 kwietnia 2015 r., udostępniając start-upom wysoce precyzyjny moduł laserowy do pomiaru odległości. Innowacja Bosch umożliwia wzbogacenie produktów o dane dotyczące odległości. Dział branżowy Bosch Power Tools wykorzystuje obecnie tę technologię w przyrządach pomiarowych dla profesjonalistów i majsterkowiczów. Dzięki współpracy z TechFounders Bosch ma nadzieję na rozszerzenie zakresu stosowania technologii także na inne branże. W ten sposób mogłyby powstać nowe zastosowania w takich dziedzinach, jak robotyka, sprzęt sportowy, narzędzia automatyzacji dla przemysłu lub gadżety do użytku osobistego. W tym celu Bosch udostępnia moduł do pomiaru odległości jako otwartą platformę rozwojową wraz z jego interfejsami.

W ofercie: wsparcie profesjonalne i finansowe

Bosch poszukuje kreatywnych start-upów, działających we wszystkich branżach, które właściwie ocenią potencjał technologii i wyposażą w nią swoje produkty lub opracują nowe innowacyjne zastosowania. Start-upy będą miały zapewnioną fachową pomoc trenerów TechFounders i doświadczonych mentorów i specjalistów firmy Bosch. Zespoły otrzymają także dostęp do pomieszczeń biurowych oraz zaawansowanego warsztatu TechShop, w którym powstają prototypy. Dział Bosch Power Tools bezpłatnie wyposaży obiekty w odpowiednie narzędzia. Program przewiduje także wsparcie finansowe w postaci budżetu badawczo-rozwojowego w kwocie 25 000 EUR. Unikalną cechą programu UnternehmerTUM jest to, że start-upy nie muszą w zamian przekazywać udziałów w swoich firmach. Start-upy z całego świata zainteresowane ofertą mogą ubiegać się o uczestnictwo w programie do 27 lutego 2015, na stronie www.techfounders.com.

– Sporo innowacji działu Bosch Power Tools ma znaczenie nie tylko dla rynku elektronarzędzi i mogłoby umożliwić stworzenie nowych i ważnych rozwiązań także w innych branżach. Wspólnie z TechFounders poszukujemy przedsiębiorców, którzy podejmą takie wyzwanie – powiedział Henk Becker, członek zarządu działu branżowego Bosch Power Tools.