AutoMapa i PKP chronią kierowców na przejazdach kolejowych!

    Co roku w Polsce dochodzi średnio do 250 wypadków na przejazdach kolejowych. Ich sprawcami są najczęściej kierowcy, którzy nie zachowując należytej ostrożności wjeżdżają na przejazd kolejowy wprost pod rozpędzony pociąg. Niestety, ale skutki takich zdarzeń najczęściej są tragiczne. Kierowcy podróżujący z AutoMapą ostrzegani będą o wszystkich przejazdach kolejowo-drogowych zlokalizowanych na terenie Polski. Co szczególnie ważne – uwzględnione są również przejazdy kategorii C i D, a więc te, na których dochodzi do największej liczby wypadków. Dojeżdżając do przejazdu kolejowego kierowca otrzyma zarówno komunikat dźwiękowy (Uwaga, przejazd kolejowy) jak i wizualny (Przejazd kolejowo-drogowy. Zatrzymaj się i żyj!).

    Dzięki współpracy AutoMapy z Polskimi Liniami Kolejowymi polscy kierowcy otrzymają niezwykle dokładną i aktualną bazę przejazdów kolejowych w Polsce. Dane o przejazdach udostępnione zostaną za darmo wszystkim legalnym użytkownikom AutoMapy już w najbliższej, przedwakacyjnej aktualizacji programu.

    Inicjatywa umieszczenia w AutoMapie przejazdów kolejowo-drogowych, których w Polsce jest ponad 13 tysięcy, jest jednym z działań podjętych w ramach kampanii „Bezpieczny przejazd…” poprawiających bezpieczeństwo kierowców.

    Kampania Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!” jest nieprzerwanie prowadzona od 2005 roku. Jej celem jest podnoszenie świadomości zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności przez użytkowników dróg na przejazdach kolejowo-drogowych.

    Szczegółowe informacje na temat systemu nawigacji AutoMapa znajdują się pod adresem www.AutoMapa.pl