Airbus wybiera FARO

Firma FARO Technologies, Inc. czołowy światowy dostawca przenośnych rozwiązań do pomiarów 3D i obróbki obrazu, oraz koncern Airbus, jeden z największych na świecie producentów samolotów, poinformowały o podpisaniu pięcioletniej umowy, na mocy której FARO będzie głównym dostawcą trakerów laserowych i przyrządów pomiarowych do linii montażowej w ramach nowego projektu Airbus A350. Umowa przewiduje dostawę 62 trakerów FARO ION™ i obejmuje również głównych dostawców elementów i systemów produkcyjnych Airbusa.

Airbus jest długoletnim klientem firmy FARO, a podpisana umowa stanowi uzupełnienie 33 urządzeń wdrożonych przez koncern od 2002 roku i wykorzystywanych m.in. przy montażu głównej części korpusu (kadłuba) Airbusa A380 we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

„Decyzja koncernu Airbus o zakupie dodatkowych, nowych trakerów ION potwierdza, że firma FARO jest ważnym dostawcą urządzeń do procesów produkcyjnych Airbusa oraz dowodzi, że trakery laserowe FARO to nowoczesne produkty, które spełniają najbardziej wyśrubowane wymagania, umożliwiając wykonywanie bardzo precyzyjnych pomiarów i realizację zaawansowanych metod produkcji” — twierdzi Juan-Pablo Lemaitre, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie FARO Europe.

Dzięki nowej umowie trakery FARO zostaną zainstalowane we wszystkich europejskich zakładach produkcyjnych Airbusa.