50 000 certyfikatów dla użytkowników oprogramowania SolidWorks

Znana i ceniona Konferencja naukowa firmy Dassault Systemes SolidWorks Corp. odbyła się w dniach 12-15 lutego 2012 r. w kalifornijskim San Diego pod hasłem „Projektowanie jednoczy”. SolidWorks World jest dorocznym zjazdem inżynierów i projektantów tej firmy działających na całym świecie.

Najważniejszą postacią SolidWorks World 2012, a zarazem głównym mówcą podczas konferencji był Tony Fadell, projektant, który uważany jest przez wielu za „ojca iPoda”. Tony Fadell, który zasłynął z tego, że przewodził zespołowi wprowadzającemu do sprzedaży iPoda, swoją pozycję na rynku budował jako wiceprezes firmy Apple ds. iPodów i doradca Steve’a Jobsa. Dziś Tony Fadell ponownie wkroczył na rynek jako założyciel i prezes firmy Nest, wartego uwagi debiutanta, znanego z wprowadzenia do sprzedażypierwszego inteligentnego termostatu.

Nest Learning Thermostat™ zbiera informacje o użytkowniku i o jego mieszkaniu, aby potem automatycznie zmniejsza temperaturę po wyjściu użytkownika z domu. Termostat pomaga dobrać optymalną temperaturę podczas obecności domowników i nie wymaga codziennej konfiguracji, zapewniając dostosowany do indywidualnych potrzeb harmonogram temperatur. Produkt Nest został nazwany przez czasopismo Wired „iPhonem wśród termostatów”, a New York Times opisuje go jako produkt „wspaniały, elegancki oraz inteligentny”.

– Aby stworzyć produkt rewolucjonizujący rynek, funkcjonalność i wygląd muszą iść ze sobą w parze – powiedział Fadell. – Wzięliśmy sobie tę zasadę do serca, tworząc Nest Learning Termostat. Tematem przewodnim drugiego dnia konferencji był Crowdsourcing. Stały rozwój wiedzy w społecznościach różnych krajów staje się niezwykle ważnym czynnikiem w tworzeniu koncepcji produktu i jej realizacji. Podczas konferencji klienci SolidWorks pokazali, o ile łatwiej jest im wprowadzać ich pomysły w życie. Dzięki współpracy wielu podobnie myślących inżynierów, połączeniu ich kreatywności i doświadczenia, powstają niesamowite produkty. Uczestnicy konferencji podzielili się pomysłami, które zmieniają sposób myślenia o tworzeniu produktów.

Trzeciego dnia konferencji miała miejsce długo oczekiwana sesja pod hasłem „Co nowego”. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z planami firmy na 2012 rok, jak również dowiedzieli się więcej o tworzonym oprogramowaniu SolidWorks 2013.

W tym samym czasie firma Dassault Systèmes SolidWorks, ogłosiła przyznanie 50-tysięcznego certyfikatu, w chwalonym i bardzo wysoko ocenianym przez krytyków szkoleniowym programie certyfikacyjnym SolidWorks. Stworzony ponad 10 lat temu program, osiągając status certyfikacyjny potwierdza, że użytkownicy oprogramowania SolidWorks mają narzędzia i funkcje, których potrzebują do zapewnienia sukcesu w pracy z oprogramowaniem SolidWorks. Korzyści wynikające ze skupienia się na kluczowych umiejętnościach i koncepcjach w SolidWorks, przekładają się bezpośrednio na zwiększoną liczbę miejsc pracy i przyspieszony rozwój kariery certyfikowanych profesjonalistów oprogramowania SolidWorks. Dodatkowo pracodawcy doceniają wartość certyfikatów SolidWorks jako potężne narzędzie, które nie tylko maksymalizuje inwestycje w SolidWorks, ale jednocześnie daje im przewagę w wydajności pracy nad konkurencją.

Emma Katharine Singer jest studentką studiów inżynierskich Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Kolorado w Boulder. Pomogła przechylić szalę wagi do 50 000 certyfikowanych użytkowników. Dwa lata temu Emma zaczęła używać oprogramowania SolidWorks podczas stażu w fabryce oświetlenia w Brooklynie.

Za pomocą samouczków SolidWorks, Emma nauczyła się korzystać z programu w ciągu kilku dni. Emma jest teraz członkiem Stowarzyszenia Certyfikowanych Użytkowników SolidWorksa (Certified SolidWorks Associate (CSWA)) dzięki otrzymaniu tego certyfikatu może obecnie pracować jako asystentka, pomagając innym studentom studiów inżynierskich uczyć się pracy na oprogramowaniu SolidWorks.

Dla studentów program certyfikacji SolidWorks posiada wiele cenionych zalet. Zdecydowanie może posłużyć jako bardzo przydatny sposób uzyskania przewagi nad potencjalnymi konkurentami podczas szukania pracy w niektórych branżach przemysłu. Dla profesjonalistów, zdany egzamin wykazuje, że użytkownik posiada zaawansowane umiejętności do tworzenia wysokiej jakości projektów przy użyciu oprogramowania SolidWorks, jak również wartość dodaną dla każdej organizacji. Szukając nowych pracowników, pracodawcy zdecydowanie częściej wybierają kandydatów posiadających już certyfikaty.

– Dwa certyfikaty – Certyfikowany Użytkownik SolidWorks (CSWP) oraz Certyfikowany Ekspert SolidWorks (CSWE) nie tylko umożliwiły mi pozyskiwanie właściwych ofert pracy, ale również umożliwiły mi otrzymanie lepszych warunków finansowych – powiedział Bill Hamze z firmy JL Audio Miramar, FL.

– Certyfikacja SolidWorks jest poważnym osiągnięciem – pomaga ona projektantom doskonalić swoje umiejętności, wykazać się profesjonalizmem, jak również stać się bardziej efektywnym oraz bardziej pożądanym potencjalnym pracownikiem. Moim następnym celem jest otrzymanie wszystkich dostępnych certyfikatów SolidWorks – dodaje Bill Hamze.

Certyfikat SolidWorksa jest wielopoziomowy i bazuje na zdobywaniu określonych umiejętności, począwszy od CSWA do CSWE dla profesjonalistów najbardziej doświadczonych. Istnieją również specjalne oznaczenia. Program został specjalnie zaprojektowany, aby sprostać potrzebom inżynierów i projektantów w wielu branżach. Egzaminy oferowane są w kilku językach w tym francuskim, portugalskim i koreańskim, dzięki czemu certyfikaty rozpoznawane są na całym świecie.

– Nasi użytkownicy zobowiązani są do ciągłego uczenia się i dokształcania swoich umiejętności także dla dalszego rozwoju swojej kariery, stosowanie naszego programu certyfikacji umożliwia użytkownikom osiąganie celu – powiedział Jeremy Luchini, kierownik programu certyfikacji DS SolidWorks. – Szkolenia i ciągła nauka są najważniejszymi czynnikami prawidłowego rozwoju projektu, my traktujemy sprawy certyfikatów bardzo poważnie – musi to mieć wartość zarówno dla naszych użytkowników, jak i dla ich pracodawców. Dzisiaj mogę powiedzieć, że udało nam się osiągnąć nasze założenia i niecierpliwie czekamy na następny cel do osiągnięcia, który wyznaczą nam nasi bardzo zaangażowani i wymagający użytkownicy – podsumowuje Jeremy Luchini.

Więcej przydatnych informacji na temat programu certyfikacji SolidWorks, znajdą Państwo na stronie: www.solidworks.com/sw/support/mcad-certification-programs.htm.