3M skupia się na energii odnawialnej

  Integracja różnych technologii, jak na przykład taśm i substancji klejących, umożliwi uproszczenie specyfikacji dla takich zastosowań, jak ochrona łopatek w turbinach wiatrowych.

  Firma 3M™ planuje dalej rozszerzyć swój pokaźny portfel technologii w swoim nowym Wydziale Energii Odnawialnej, który będzie zajmować się istniejącymi i nowymi technologiami. W ramach nowego wydziału stworzone zostały dwa działy: Dział Generacji Energii i Dział Zarządzania Energią.

  Nowa działalność 3M™ będzie ukierunkowana na globalny rynek energii i będzie zapewniać najlepsze produkty i technologie klientom na całym świecie, które pochodzić będą z pojedynczego źródła – twierdzi Mi chael Roman, który został mianowany wiceprezesem i dyrektorem ogólnym nowego wydziału. Wiodąca pozycja firmy 3M™ umożliwi dystrybucję produktów najnowszej generacji naszej firmy na rynek światowy. Na rynku tym klienci będą korzystać z tego, że jedna firma może dostarczać sprawdzone rozwiązania, gdy dana potrzeba ma priorytetowe znaczenie.

  Działalność Działu Generacji Energii ukierunkowana będzie na energię słoneczną, energię wiatrową, geotermalną oraz biopaliwa, przy czym rozwiązania produktowe obejmować będą na przykład folie, taśmy, powłoki, substancje hermetyzujące, środki uszczelniające i substancje klejące, które pomagają zmniejszyć koszty energii odnawialnej. Produkty te zapewniają funkcjonalność konieczną do zarządzania światłem, trwałość środowiskową, zarządzanie termalne oraz udoskonalanie produktów.

  Zasoby obejmują podstawowe technologie 3M™ w ramach nauk o materiałach, które już przetarły szlak dla nowych odkryć w zakresie skupiania światła. Na przykład panele 3M™ koncentrują światło i są wytwarzane tak, aby odpowiadać specyfikacjom klienta. Inne folie następnej generacji zapewniają trwałość i niezawodność wymagane w panelach solarnych, mając przy tym dodatkowe korzystne cechy związane ze stabilnością ultrafioletową, niską palność oraz samooczyszczanie.

  Firma 3M™ zapewniała potrzebne technologie w dziedzinie przemysłu energii wiatrowej przez ponad dekadę. Folie poliuretanowe były powszechnie stosowane do ochraniania głównego brzegu łopatek turbin wiatrowych, natomiast materiały ścierne i produkty ochronne firmy 3M™ były stosowane do ulepszania wydajności i bezpieczeństwa produkcji.

  Utworzenie Wydziału Energii Odnawialnej umożliwi firmie 3M™ skupienie całej swojej wiedzy na foliach, taśmach, powłokach i materiałach klejących w celu ulepszania niezawodności i wydajności turbin wietrznych. Na przykład technologie firmy 3M™ mogą być wykorzystywane do łagodzenia erodowania, brudzenia się i obladzania łopatek, jak również do uzyskiwania ulepszonych właściwości aerodynamicznych łopatek.

  W Dziale Zarządzania Energią, firma 3M™ uzyskała pierwszy patent na folię okienną w roku 1966 i nadal utrzymuje wiodącą pozycję na światowym rynku w zakresie technologii folii okiennych. Portfel folii okiennych firmy 3M™ został rozszerzony o zarządzanie energią słoneczną, platformy technologii bezpieczeństwa i ochrony oraz technologii dekoracyjnych, które są sprzedawane na rynku samochodowym, budynków handlowych i mieszkaniowych.

  Seria Prestige, jedna z linii folii okiennych firmy 3M™, to pierwsze przezroczyste folie okienne nieoparte na metalu, które znacznie ograniczają przedostawanie się do wnętrza budynku ciepła i promieni ultrafioletowych. Folie te blokują przenikanie 66 procent ciepła przez okno, co zmniejsza zapotrzebowanie na klimatyzację i obniża koszty zużycia energii. Firma 3M™ nadal dokonuje nowych odkryć dzięki swoim innowacyjnym produktom i usługom w ciągle zmieniającym i szybko się rozszerzającym rynku zarządzania energią, aby spełniać oczekiwania klientów.