10 STUDENCKI KONKURS PROJEKTOWY SolidWorks

Pierwsza edycja Studenckiego Konkursu Projektowego SolidWorks została ogłoszona w 2001 roku i od razu spotkała się z dużym zainteresowaniem studentów i wykładowców. Pomysł na konkurs projektowania 3D okazał się doskonała formą połączenia edukacji w wizjonerskim podejściem do projektowania. Uczestników kusiły nie tylko cenne nagrody, fundowane przez polskie i zagraniczne firmy, ale także możliwość prezentacji własnych umiejętności w zakresie projektowania przed kompetentną komisją oceniającą, w skład której wchodzili wykładowcy z polskich uczelni oraz projektanci z polskich przedsiębiorstw. Większość uczestników konkursu odbyło praktyki w firmach używających SolidWorks lub CNS Solutions. W ubiegłym roku do Studenckiego Konkursu Projektowego zgłosiło się ponad 70 uczestników. Projekty laureatów ubiegłorocznej edycji są publikowane na stronie konkursowej.

Dołącz do grona laureatów Studenckiego Konkursu Projektowego SolidWorks.

I Nagrodę oraz laptopa Lenovo w 9 Konkursie Projektowym otrzymał w 2010 roku Emil Archanowicz ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego za projekt kolejki kolekcjonerskiej.

Pozostali laureaci 9 Edycji Konkursu:

2. Ciągnik Kroczący – Łukasz Łapiński Politechnika Białostocka

3. MESSIS Sementis – Łukasz Cieszyński Uniwersytet Warmińsko – Mazurski

4. Szybowiec – Paweł Wiklowski Politechnika Krakowska

5. FAT Bike – Igor Kozłowski Politechnika Białostocka

Studencki Konkurs Projektowy przeznaczony jest dla studentów studiów dziennych.  Jego ideą jest wyłonienie najlepszego projektu, wykonanego z wykorzystaniem technologii SolidWorks oraz stworzenie uczestnikom konkursu możliwości prezentacji własnych umiejętności projektowych w profesjonalnym środowisku inżynierskim.

Organizator nie precyzuje tematu prac. Liczy się innowacyjność projektu, kreatywność autora oraz wysoki poziom wykorzystania narzędzi oprogramowania SolidWorks.

Kalendarium konkursu:

  • do 31.03.2011 – zgłoszenie tematu pracy do akceptacji (formularz dostępny na www.cns.pl)
  • 15.04.2011 – decyzja organizatora o zakwalifikowaniu projektu do konkursu
  • 31.08.2011 – termin dostarczenia ukończonego projektu do biura organizatora
  • 01.10.2011 – rozstrzygnięcie konkursu

Wręczenie nagród odbędzie się na październikowej Gali podczas Ogólnopolskiej Konferencji CNS Solutions w Warszawie.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie:

http://www.cns.pl/Edukacja/Konkurs-studencki/Student-Design-Contest.aspx

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają od CNS Solutions roczną licencje oprogramowania SolidWorks Student Edition 2010/2011 na potrzeby przygotowania prac konkursowych.