Wiadomości z dzieciny ochrony środowiska


   „Panikarski” projekt Hondy  

  Amerykański oddział Honda Motor wprowadził na rynek hybrydową wersję Hondy Civic, zaprojektowaną na zamówienie i opatrzoną autografami zespołu pop Panic at the Disco. Ten ekologiczny samochód wyjedzie na drogi wraz z zespołem podczas ich wiosenno- letniej trasy, zaś do sprzedaży trafi31 lipca. Fani mogą zarejestrować się za darmo na koncertach lub na stronie internetowej hondacivictour.com. Chętni muszą mieć ukończone 18 lat.

  Hybrydowa Honda Civic skonstruowana według projektu Panic at the Disco

  Zespół spersonalizował samochód projektując jego wystrój wewnętrzny i zewnętrzny, dzięki czemu hybryda ta jest niesamowitą gratką dla fanów grupy. Dobrany przez zespół wystrój obejmuje wnętrze w stylu retro, ze skórzaną okładziną drzwi i podłokietnikami w kolorze burgunda, wykładanymi skórą o wzorze diamentów siedzeniami i luksusowymi zagłówkami. Samochód wyposażony jest także w futurystyczny system audio, połączony z systemem nawigacji satelitarnej. Zużycie paliwa wynosi 5,9 l/100 km w mieście i 5,2 l/100 km na autostradzie.


  Rearden Commerce wypuszcza na rynek „ekologicznego pomocnika”

  Firma Rearden Commerce opracowała zorientowane ekologicznie narzędzie internetowe, które dostarcza podróżującym biznesmenom i organizacjom szansę przeżycia „całkowicie ekologicznej podróży” podczas rezerwacji i związanych z nią usług. Funkcje tego „elektronicznego pomocnika” (personal assistant) to m.in. „kalkulator węgla” („Carbon Calculator”), usługi wynajmu samochodów o napędzie hybrydowym oraz konferencje sieciowe i audiokonferencje. Narzędzie ma pomóc użytkownikom oszczędzać czas i wybierać bardziej ekologiczne możliwości podróży. Carbon Calculator wyświetla informacje z cyklu „Czy wiesz, że…”, dotyczące ilości spalin wydzielanych podczas lotu, który chcą zarezerwować. Następnie program oferuje użytkownikom wygodną i ekologiczną możliwość rezerwacji audiokonferencji lub konferencji sieciowej jako alternatywę dla lotu. Jeśli użytkownik kliknie na odpowiednim łączu i skorzysta z alternatywnej możliwości kontaktu, kalkulator wyświetli ilość dwutlenku węgla (w funtach), która nie trafido atmosfery.

  Zrzut ekranu Green Personal Assistant firmy Rearden


  Lighting Science i Tech Lighting łączą siły, by produkować ekologiczne diody elektroluminescencyjne

  Lighting Science Group, producent oświetlenia diodowego oraz Tech Lighting, firma produkująca armaturę oświetleniową dla architektów i projektantów wnętrz, wypuściły pełen asortyment diodowych produktów oświetleniowych. Lighting Science zastosuje swoją technologię diodową w armaturze oświetleniowej firmy Tech Lighting, przeznaczonej do użytku domowego i komercyjnego. Firma Tech Lighting połączyła się z Lighting Science, by dodać technologię diodową do asortymentu swoich produktów. „Weszliśmy w spółkę z Lighting Science, ponieważ uważamy, że forma ta może pomóc nam stworzyć diodowy system oświetlenia, który spełni surowe wymagania naszej firmy”, twierdzi Steve Harriott, prezes Encompass Lighting Group, macierzystej firmy Tech Lighting.

  Oświetlenie diodowe opracowane przez Tech Lighting i Lighting Science.

  Diody stają się coraz bardziej popularne z powodu niskiego poboru mocy, jakim się charakteryzują. Diody zużywają do 80 procent mniej energii niż tradycyjne żarówki i 50 procent mniej niż świetlówki.