Velocity od… Blaupunkta

  Seria Velocity Blaupunkta to propozycja – może pod choinkę? – dla użytkowników ceniących precyzję i czystość brzmienia oraz możliwość wydobycia z zestawów car audio ich maksymalnych parametrów. Odświeżona w tym roku linia charakteryzuje się ponadto nowoczesnym, oryginalnym wyglądem. Jednym słowem, design górą!

  Wśród nowych produktów serii znalazły się systemy komponentów 130 mm i 165 mm, głośniki niskotonowe oraz subwoofery w obudowach. Dzięki zastosowaniu specjalnych, wysokiej jakości materiałów odtwarzany przez głośniki dźwięk jest bardzo precyzyjny i naturalnie dynamiczny. Umiarkowana głębokość montażu sprawia, że instalacja urządzeń Blaupunkta jest bardzo prosta.

  Systemy komponentów Vc obejmują głośniki średnio i niskotonowe dostępne w standardowych wielkościach 130 i 165 mm wraz z dopasowanymi do nich głośnikami wysokotonowymi. Są one wyposażone w jedwabne kopułki, które przydają brzmieniu naturalność. Trzy różne wersje subwooferów Vw o średnicach 250, 300 lub 380 mm oferują dobre przeniesienie w zakresie niskich tonów, a w celu poprawy parametrów pracy wyposażono je w podwójne cewki drgające. Alternatywnie można wybrać kompletne skrzynie Bassreflex Vb w obudowach z głośnikami 250 lub 300 mm.

  W przypadku wysokiej klasy elementów nagłośnieniowych instalowanych często we wskazanych przez producenta miejscach, niełatwo spełnić wymóg kompaktowości systemu. Obie wersje głośników Vc dorównują konwencjonalnym urządzeniom nie tylko pod względem głębokości zabudowy, ale posiadają również możliwość szybkiego demontażu osłony magnesu. W warunkach niewielkiej przestrzeni montażu pozwala to ograniczyć średnicę kosza głośnika nawet o 25 mm, dzięki czemu można uniknąć czasochłonnego powiększania otworów na głośniki.

  W porównaniu z poprzednią generacją wszystkie produkty odświeżonej linii Velocity wyróżniają się większą mocą i wytrzymałością. Przykładowo, subwoofer Vw 380 przenosi moce szczytowe dochodzące nawet do 3000 W. Ponieważ stawia to wysokie wymagania względem konstrukcji głośników, seria Velocity została wyposażona w lekkie, sztywne i wyjątkowo odporne na negatywny rezonans membrany z włókna szklanego, które zabezpieczają dźwięk przed zniekształceniami. W przypadku subwooferów, które ze swej natury podlegają wyjątkowo wysokim obciążeniom mechanicznym zastosowano dodatkowy szew wzmacniający połączenie membrany i resorowania.

  Seria wzmacniaczy VA posiada moc wyjściową dochodzącą do 1200 W, co pozwala na wydobycie z urządzeń wysokich walorów brzmieniowych. Linia oparta jest na konstrukcji analogowej, którą wyróżniają wysokie parametry pracy. Zastosowanie na szersza skalę montażu SMD zwiększa możliwości konstrukcyjne samych obwodów i pozwala na zachowanie ich stosunkowo niewielkich wymiarów. Nowy sposób zaprojektowania architektury wewnętrznej wzmacniacza umożliwia zredukowanie negatywnego wpływu poszczególnych elementów oraz całych zespołów elementów na tor audio, co z kolei wpływa na uzyskanie jak najlepszej naturalności brzmienia.

  WZMACNIACZE o masywnym kształcie są wzbogacone elementami w kolorze Midnight Blue

  Wzmacniacze o masywnym kształcie są wzbogacone elementami w kolorze Midnight Blue. Zastosowane w konstrukcji zdejmowane zaślepki oraz części boczne wykonane z odlewu aluminiowego pozwalają na całkowite zamaskowanie złączy. Takie rozwiązanie w optymalny sposób chroni wszystkie wtyki, złocone wejścia dla głośników i zasilania oraz elementy regulacyjne. Innym rodzajem zabezpieczenia jest zrealizowana po raz pierwszy we wzmacniaczach samochodowych koncepcja Thermal Throttle, która zapobiega wyłączaniu się urządzenia nawet w ekstremalnych warunkach pracy. Standardowe wzmacniacze w przypadku przeciążenia termicznego przechodzą w tryb Protection, przerywając pracę na kilka minut. Obwód Thermal Throttle zamiast odłączać wzmacniacz, ogranicza sygnał wejściowy i równocześnie zmniejsza napięcie prądu w wewnętrznym zasilaczu DC/DC, przy czym jest to prawie niezauważalne dla użytkownika. Nowe wzmacniacze serii Velocity Blaupunkta posiadają również możliwość zdalnego sterowania poprzez dostarczany dodatkowy regulator wzmocnienia. Dodatkowym walorem urządzeń VA jest możliwość ich bardzo prostego montażu w samochodzie.

  www.blaupunkt.com,

  www.blaupunkt.pl