Uchwyty kasetowe EPR. Nowa funkcjonalność uchwytów firmy ELESA.

  Korzystając z wielu lat doświadczeń w produkcji elementów z tworzywa firma ELESA rozszerzyła swoją ofertę elementów standardowych o uchwyty o innym, niż dotychczas produkowane, sposobie montażu – uchwyty kasetowe serii EPR.

  W przeciwieństwie do większości dostępnych uchwytów przemysłowych uchwyty kasetowe EPR montowane są wewnątrz zabudowy, umożliwiając swobodniejsze wykorzystanie przestrzeni wokół niej. Przeznaczone są do cienkościennych, przesuwanych, uchylanych bądź ściąganych elementów zabudów wykonanych ze stali lub tworzywa sztucznego.

  Uchwyty produkowane są w dwóch rozmiarach (90×50 i 120×95 mm) oraz dwóch różnych sposobach montażu (na zatrzask i przykręcane).

  Wykonania z mocowaniem na zatrzask (EPR-PF) – jednoelementowe – składają się z korpusu z mechanizmem zatrzaskowym i występują w dwóch ww. rozmiarach.

  Wykonania mocowane za pomocą wkrętów (EPR-SH) – dwuelementowe – składają się z korpusu oraz zaślepki osłaniającej wkręty mocujące i występują w jednym rozmiarze (120×95 mm).

  Uchwyty serii EPR znajdują zastosowanie w cienkościennych (przesuwnych lub uchylnych) zabudowach.

  Standardowe uchwyty serii EPR poddawane są też modyfikacjom. Umożliwia to ich dopasowanie do wymagań danej aplikacji w zakresie: innych kolorów uchwytu (wg palety RAL), wykonania wysokotemperaturowego, wykonania z tworzyw niepalnych (UL-94 V0), wykonania z tworzyw elektrostatycznych (ESD), wykonania z tworzyw bakteriobójczych (SAN) itd.

  Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.elesa-ganter.pl