Trend Micro: nowe metody „testowania na żywo”

  Firma Trend Micro zaakceptowała nowe metody testowania programów zabezpieczających przed szkodliwym oprogramowaniem, opracowane przez NSS Labs, które lepiej odzwierciedlają warunki panujące w świecie rzeczywistym. Dotychczasowe przestarzałe techniki testowania nie sprawdzały stopnia ochrony przed najnowszymi zagrożeniami pochodzącymi z Internetu.

   

  „Firma NSS Labs zastosowała w testowaniu programów antywirusowych nową metodę, w której oprócz tradycyjnych pomiarów skuteczności wykrywania zagrożeń mierzy się dwa dodatkowe parametry: stopień wykrywania i blokowania zagrożeń na podstawie ich źródłowych adresów URL oraz czas opóźnienia od chwili, gdy producent programu antywirusowego po raz pierwszy uzyskuje informację o nowym potencjalnym zagrożeniu do chwili, w której ochrona przed tym zagrożeniem dociera do klientów, czyli tzw. „czas do uzyskania ochrony” (ang. time to protect)” — powiedział Raimund Genes, dyrektor ds. technicznych w firmie Trend Micro.

  „Jesteśmy zadowoleni, że firma Trend Micro dobrze wypadła w tych testach, ale przede wszystkim cieszą nas postępy w testowaniu produktów chroniących przed szkodliwym oprogramowaniem, które sprawiają, że metody testowania opracowane przez NSS Labs lepiej pokazują rzeczywistą ochronę zapewnianą użytkownikom tych produktów” — powiedział Genes. „Testy powinny koncentrować się na poziomie ochrony klienta, a to znacznie więcej niż tylko wykrywanie zagrożeń”.

  W testach grupowych, w których badano efektywność najlepszych zabezpieczeń dla użytkowników indywidualnych i firm w ochronie przed szkodliwym oprogramowaniem wykorzystującym strategie inżynierii społecznej, firma Trend Micro uzyskała najlepsze wyniki. Jest to kolejne potwierdzenie tego, że internetowa infrastruktura kliencka Trend Micro™ Smart Protection Network™ zapewniająca warstwową ochronę wygrywa z rozwiązaniami konkurencji i najlepiej zabezpiecza przed zagrożeniami. Testy te zostały przeprowadzone przez NSS Labs niezależnie — żaden producent ich nie zlecił ani nie sponsorował.

  Testowane były następujące produkty Trend Micro: Trend Micro™ Internet Security dla użytkowników indywidualnych i Trend Micro™ OfficeScan™ Client/Server Suite dla przedsiębiorstw. Łatwo pokonały one produkty konkurencji, w tym firm Kaspersky, McAfee, Symantec, F-Secure, AVG, Panda, Sophos, Eset i Norman.

  „Systemy oceny reputacji plików poza siecią lokalną znacznie poprawiły ogólny poziom bezpieczeństwa, a firma Trend Micro zapewnia najlepszą ochronę w fazie pobierania i uruchamiania szkodliwych programów” — powiedział Rick Moy, prezes NSS Labs. „Z testu tego jasno wynika, że firma Trend Micro odniosła duży sukces dzięki wprowadzeniu wspomnianej metody do swojego arsenału środków”.

  Ogólny wskaźnik ochrony w przypadku rozwiązania Trend Micro dla użytkowników indywidualnych osiągnął poziom 96,4% (patrz tabela 1). Rozwiązanie to zatrzymało 91% zagrożeń w trakcie pobierania i dodatkowo rozpoznało jako szkodliwe 5,5% programów po ich uruchomieniu, co daje łączny wskaźnik 96,4%.

  Cały raport dotyczący testowania produktów dla użytkowników indywidualnych jest dostępny po zarejestrowaniu się na stronie http://nsslabs.com/host-malware-protection/consumer-anti-malware.html.