Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON. 4–6 III 2008

Organizowane po raz pierwszy w kieleckim ośrodku wystawienniczym targi PNEUMATICON, są odpowiedzią na dynamicznie rozwijającą się branżę pneumatyczną, hydrauliczną, napędową i sterowniczą. Prezentują one elementy oraz systemy pneumatyczne i hydrauliczne, sterowniki, napędy – układy, systemy automatycznego sterowania procesami z udziałem pneumatycznych i hydraulicznych elementów wykonawczych, roboty przemysłowe i manipulatory. Do tego dochodzą również techniki pomiarowe i laboratoryjne, elementy wyposażenia i części zamienne, usługi instalacyjne i naprawcze, usługi inżynierskie i projektowe, doradztwo techniczne, patenty i licencje.

Główni adresaci targów PNEUMATICON to zarówno specjaliści reprezentujący przemysł spożywczy, maszynowy, motoryzacyjny i budowlany, jak i inżynierowie specjalizujący się w produkcji, projektowaniu oraz kontroli jakości. Pneumatyka siłowa i sterująca oraz hydraulika mają szerokie zastosowanie w mechanizacji i automatyzacji procesów produkcyjnych w zakresie niemal każdej gałęzi przemysłu.

Pierwszym targom towarzyszyć będzie seminarium nt. „Innowacyjność i produktywność jako czynniki wzrostu konkurencyjności na rynku pneumatyki i hydrauliki”, które organizowane jest przez Korporację Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych w dniach 4-5 marca 2008 roku. Referaty wygłoszą specjaliści z renomowanych polskich uczelni. Wśród tematów zaplanowano m.in. analizę rynku produktów hydrauliki i pneumatyki w kraju, w Europie i na świecie – w świetle danych statystycznych CEKOP.

Ciekawostką seminarium będzie prezentacja wirtualnego projektu manipulatora płaskiego o kinematyce równoległej z aktuatorami mięśniowymi oraz sterowanie ramieniem robota bionicznego z aktuatorami mięśniowymi.

Swój udział w Targach PNEUMATICON potwierdziło blisko 80 wystawców z Polski, Włoch, Japonii, Niemiec i Korei Południowej.

Współorganizatorem targów PNEUMATICON jest Korporacja Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych, która jest specjalistyczną agendą Izby Gospodarczej Komponentów i Technologii.

Targi Kielce jako doświadczony organizator imprez wystawienniczych gwarantują profesjonalne przygotowanie wystawy, pawilony wystawiennicze o wysokim europejskim standardzie i pełnym wyposażeniu w zakresie mediów. Oferujemy także wykwalifikowany zespół pracowników, konkurencyjne ceny oraz indywidualne podejście do wystawcy. Niewątpliwym atutem ośrodka Targi Kielce jest centralna lokalizacja w kraju, zaś w skali międzynarodowej stanowią one pomost pomiędzy wschodnią i zachodnią Europą. 

Dodatkowych informacji udzielają:

Barbara Sipa

Specjalista ds. PR

Targi Kielce

tel. (41) 365 12 51

e-mail: sipa.b@targikielce.pl

Justyna Gawęcka

Specjalista ds. Promocji

Targi Kielce

tel. (41) 365 12 35

e-mail: gawecka.j@targikielce.pl 

Targi Kielce, wicelider rynku targowego w Polsce, drugi co do wielkości ośrodek wystawienniczy w kraju ze 100 tys. zewnętrzną powierzchnią wystawienniczą. Powierzchnia 6 hal wystawienniczych wynosi 30 tys. m2. Poza licznymi parkingami Targi Kielce mają, jako jedyne w Polsce poligon dla pokazów dynamicznych. Spółka organizuje rocznie blisko ponad 40 imprez targowych, m.in.: znany na całym świecie MSPO – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA, Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i pojazdów Specjalistycznych MASZBUD i znane w całej Europie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL, Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL i Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO.

 

Targi Kielce są laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in.: Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu, nagroda Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski na świecie, „Gepard Biznesu”, „Gazela Biznesu”, Pierwszy i Drugi Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.