Szybkość i szczelność

  Połączyć/rozłączyć szybko i zapewnić szczelność…

  A wszystko w miniaturze

  Aby dostosować się do potrzeb minimalizowania produktów w przypadku, gdy mały rozmiar decyduje o sukcesie danego wyrobu, firma Beswick Engineering wprowadziła zminiaturyzowany zestaw rozłączający z gwintem M3, który jest przeznaczony dla instalacji pneumatycznych i hydraulicznych.

  CAŁKOWITA łączna długość tego

  trójwymiarowego modelu rozłącznika

  M3 jest równa 21,5 mm.

  Wewnętrzna część końcówki wykonana jest z mosiądzu, natomiast na zewnątrz jest stal nierdzewna, a całość waży tylko 3,4 g. Sześciokątna końcówka o długości 16,7 mm i średnicy 6 mm jest wyposażona w wewnętrzny gwint M3 i automatyczny zawór odcinający. Sześciokątna końcówka zewnętrzna o długości 1 mm ma gwint zewnętrzny M3 i własną uszczelkę typu O-ring, zapewniającą szczelne połączenie. Standardowym materiałem, z którego zrobiona jest uszczelka, jest Buna-N, z opcjonalnymi możliwościami zastosowania takich materiałów, jak EPDM, Viton, Silikon, Chemraz i Fluorosilikon.

  W porównaniu z poprzednim, najmniejszym produktem – QDC-101, który miał długość 25,4 mm i sześciokątną końcówką o wymiarach 5/16 i 3/8 cala, nowe złącze ma długość tylko 21,59 mm. Małe złącze odcinające zapewnia pełną szczelność, trwałość i lekkość, pozwalającą na szybkie założenie i zamknięcie przepływu w przewodach, przez które płynie powietrze lub ciecz. Dzięki temu ułatwiona jest wymiana części, wymagana w aplikacjach zawierających ogniwa paliwowe, sprzęt medyczny i dentystyczny oraz urządzenia do produkcji półprzewodników.

  Dla lepszej wizualizacji tych i innych połączeń Beswick oferuje obecnie modele trójwymiarowe. Modele takie pozwalają konstruktorom na tworzenie złożonych produktów końcowych, wykrycie ewentualnych słabych punktów i na wykonanie rysunków złożeniowych dla produkcji. Trójwymiarowe modele są dostępne w formacie IGES, ale firma będzie dalej dostarczała rysunki dwuwymiarowe klientom, wymagającym tego formatu. Łącze do modeli trójwymiarowych wyświetlane jest na stronie internetowej każdego produktu lub grupy modeli

  http://www.beswick.com/

  Randy Frank