Siemens PLM Software na czele rankingu CIMdata i produkcji cyfrowej

Siemens PLM Software już po raz dziewiąty z rzędu został uznany przez CIMdata Inc., firmę konsultingowo-badawczą specjalizującą się w dziedzinie zarządzania PLM, za lidera w kategorii rozwiązań cPDm (collaborative Product Definition management – połączone zarządzanie definicją produktu). Firma Siemens PLM Software zajmuje także od pięciu lat pozycję lidera w kategorii produkcji cyfrowej. Wyniki te opierają się na analizie rynku PLM. Firma CIMdata ogłosiła je w marcu a szczegóły są opublikowane w najnowszym raporcie 2010 PLM Market Analysis Report.

„Konsekwentna przewaga oprogramowania Teamcenter® firmy Siemens PLM Software na rynku cPDm – głównego komponentu większości środowisk PLM – wynika z długoletniej obecności firmy na rynku cPDm.” – mówi Ed Miller, prezes CIMdata. „Co więcej, pakiet obejmujący rozwiązania do produkcji cyfrowej  Tecnomatix® firmy Siemens PLM Software utrzymuje pozycję najpopularniejszego produktu w tej kategorii; obszarze o rosnącym znaczeniu dla całej branży PLM. Przewidujemy, że te dwa rynki będą charakteryzować się silnymi wskaźnikami CAGR (złożony roczny wskaźnik wzrostu) w horyzoncie pięciu najbliższych lat, co dobrze wróży dla firmy Siemens PLM Software.”

Według CIMdata, segment cPDm będzie w dalszym ciągu należał do najszybciej rozwijających się na rynku PLM, z prognozą pięcioletniego wzrostu CAGR 8,7%, co – biorąc pod uwagę łączną wartość inwestycji w oprogramowanie i usługi – oznacza wzrost rynku cPDm rzędu 12 miliardów $ do roku 2014. Drugie miejsce w rankingu CIMdata jeśli chodzi o wzrost rynku przypada sektorowi produkcji cyfrowej, z wzrostem szacowanym na CAGR 8 % w horyzoncie pięcioletnim. Dane te wyróżniają się na korzyść na tle prognozowanego pięcioletniego wzrostu całego rynku PLM o 7,7%.

„Wyniki rankingów, które otrzymaliśmy od firmy CIMdata, dotyczące tych dwóch ważnych i dynamicznie rozwijających się sektorów pozwalają na potwierdzenie strategii naszych klientów nastawionej na realizację celów oraz otwartego modelu biznesowego.” – mówi Eric Sterling, starszy wiceprezes ds. globalnego marketingu, Siemens PLM Software. „Możliwość zastosowania naszych rozwiązań Teamcenter i Tecnomatix w wielu branżach oraz ich funkcjonalność pozwala nam utrzymać naszą pozycję sprawdzonego lidera na globalnym rynku.”