Samsung i Texas Instruments poinformowały o pierwszych telefonach komórkowych Samsung wyposażonych we wbudowane projektory na bazie chipsetu DLP® Pico™

    Przedstawiciele działu DLP® Products firmy TI przedstawili najnowszy chipset rodziny układów DLP Pico™. Niewielkie wymiary układów pozwalają zamontować je nawet w najmniejszych telefonach komórkowych lub innych urządzeniach. Jednocześnie produkty DLP realizują bardzo efektywne skalowanie „w dół” technologii wyświetlaczy do wielkości rodzynka bez pogarszania znakomitej jakości obrazu i wielkości ekranu. Te nowe układy potwierdzają wiodącą rolę technologii DLP w kategorii miniaturowych projektorów.

    Telefon firmy Samsung z wbudowanym projektorem (model: I7410 przeznaczony na rynek europejski lub W7900 – na rynek koreański) wykorzystujący chipset DLP Pico™ firmy TI, usuwa ograniczenia tradycyjnych wyświetlaczy telefonów komórkowych i pozwala na wyświetlanie dużych obrazów. Telefony Samsung z projektorami pozwolą wyświetlać obrazy o nastawianych wielkościach, dużo większych niż jest to możliwe w tradycyjnych telefonach. W zależności od warunków oświetlenia zewnętrznego możliwe jest wyświetlanie obrazów o wymiarach przekraczających 50 cali.

    Model W7900 jest dostępny na rynku koreańskim od lutego 2009 r., a w ciągu następnych paru miesięcy na rynku europejskim (model I7410).

    Więcej informacji na temat produktów DLP dostępnych jest na stronie: www.dlp.com