Raspberry Pi 2 Model B już w ofercie RS Components i Allied Electronics: atrakcyjna cenowo płytka nowej generacji

  RS Components (RS) i Allied Electronics (Allied), marki handlowe grupy Electrocomponents plc (LSE:ECM), światowego dystrybutora produktów z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, wprowadziły do sprzedaży nowej generacji płytkę wielkości karty kredytowej — Raspberry Pi 2 od Fundacji Raspberry Pi. Można ją zamówić już dziś na pl.rs-online.com.

  Nowa płytka Raspberry Pi 2 Model B oferuje większe możliwości dzięki szybszemu procesorowi i dwa razy większej pamięci (1 GB). To produkt przeznaczony przede wszystkim dla  firm i dydaktyków, który stanowi kontynuację płytki Raspberry Pi pierwszej generacji.

  W Raspberry Pi 2 zastosowano moduł procesora Broadcom BCM2836 wyposażony w zaawansowany procesor czterordzeniowy ARM Cortex-A7 pracujący z częstotliwością 800 MHz. Procesor ten sprawia, że model Raspberry Pi 2 jest ponad sześć razy bardziej wydajny niż Raspberry Pi Model B+ pierwszej generacji. Układ płytki, podsystem obsługi multimediów i urządzenia peryferyjne są w pełni zgodne z modelem  B+ Raspberry Pi, włączając w to również 40-stykowe złącze GPIO (wejście/wyjście ogólnego przeznaczenia — General Purpose Input Output), cztery porty USB i wydajny zasilacz impulsowy.

  Na zwiększonej mocy obliczeniowej i dodatkowej pamięci modelu Raspberry Pi 2 skorzystają hobbyści, pasjonaci i projektanci-amatorzy. Umożliwi im ona tworzenie bardziej zaawansowanych i szybszych aplikacji. Dla producentów OEM istotna będzie nie tylko moc obliczeniowa nowej płytki, ale również jej niezawodność i trwałość. Możliwości nowej płytki docenią z pewnością także osoby szkolące programistów.

  „RS i Allied to zaufane i wiarygodne firmy dystrybuujące produkty, technologie i informacje dla inżynierów, hobbystów oraz projektantów z całego świata” — mówi Eben Upton, założyciel i członek zarządu Raspberry Pi. „Pierwsza generacja platformy Raspberry Pi zyskała ogromną popularność wśród użytkowników akademickich i ekspertów oraz znalazła zastosowanie w przemyśle, gdzie RS i Allied odgrywają bardzo ważną rolę. Także platforma internetowa DesignSpark zrzeszająca pasjonatów elektroniki oferuje dostęp do szerokiej gamy bezpłatnych narzędzi do projektowania elektroniki. Profesjonalne podejście RS i Allied w kwestii zapewniania kluczowych zasobów do rozwoju oprogramowania i sprzętu doskonale uzupełnia cele Fundacji Raspberry Pi, w związku z czym mamy nadzieję kontynuować tę owocną współpracę”.

  Glenn Jarrett, globalny dyrektor ds. marketingu produktów RS Components, dodał „Atrakcyjna cenowo platforma Raspberry Pi udowodniła, że jest rewolucyjnym narzędziem przenoszącym programowanie na zupełnie nowy poziom. RS i Allied po raz kolejny mają przyjemność współpracować z fundacją dystrybuując ten innowacyjny produkt, będący kolejnym krokiem na drodze ewolucji platformy Raspberry Pi”.

  Nowa platforma Raspberry Pi 2 jest produkowana wyłącznie w Wielkiej Brytanii, w ramach licencji udzielonej dystrybutorowi.

  Więcej informacji na temat Fundacji Raspberry Pi można znaleźć na stronie www.raspberrypi.org.

  Więcej informacji na temat społeczności i gamy narzędzi DesignSpark można znaleźć na stronie www.designspark.com.

  Platformę Raspberry Pi 2 można zamówić za pośrednictwem strony internetowej RS: pl.rs-online.com.