PLASTPOL – po raz kolejny numerem jeden w branży

16 tysięcy zwiedzających oraz ponad 800 wystawców z 33 krajów. Najnowocześniejsze technologie przetwórcze, maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, opakowania, wzornictwo, szeroki wybór tworzyw sztucznych oraz recykling. To tylko niektóre rzeczy, które można było zobaczyć podczas Targów Kielce.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL, które odbyły się w Kielcach od 27 do 30 maja to największa wystawa tworzyw sztucznych nie tylko w Polsce, ale także w Europie Wschodniej, a jednocześnie najważniejsze wydarzenie w roku dla światowych firm z tej branży.

PLASTPOL jest najbardziej międzynarodową imprezą targową – w rankingu Polskiej Korporacji Targowej znajduje się bowiem na szczycie listy. W tym roku Targi Kielce odwiedziło ponad 800 wystawców z 33 krajów: Niemiec, Włoch, Anglii, Szwecji, Szwajcarii, Francji, Austrii, Chin, Belgii, Słowacji, Tajwanu, Tajlandii, Japonii, Luksemburga, Hiszpanii, Czech, Węgier, Brazylii, Słowenii, Ukrainy, Egiptu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Turcji, Holandii, Hong Kongu, USA, Korei, Finlandii, Izraela, Litwy, Indii, Niderlandów oraz oczywiście z Polski. Podczas Targów Kielce swoje produkty prezentowali liderzy światowego rynku oraz produkcji i dystrybucji tworzyw sztucznych, między innymi takich firm jak Bayer, Charmilles, Egyplast, Lumel, Mann+Hummel czy Siemens.

Największe zainteresowanie podczas XII targów PLASTPOL wzbudził światowy potentat w produkcji dodatku do produkcji miękkich i półsztywnych tworzyw sztucznych ulegających samodegradacji. Oferowany przez firmę Ecoplastic dodatek powoduje szybki i nieszkodliwy dla środowiska rozkład niezależnie od czynnika, jaki go inicjował. Produkty zawierające dodatek „d2w” mogą być spalane, kompostowane, składowane jak i poddane recyklingowi. Hitem okazały się także ekologiczne reklamówki produkowane z kukurydzy.

Program targów PLASTPOL bogaty był w szkolenia oraz konferencje związane z rynkiem przetwórstwa tworzyw sztucznych. Dla kadry kierującej odbyła się konferencja poświęcona dotacjom unijnym dla firm w latach 2008-2013.

Podczas targów można było uczestniczyć w trwającym trzy dni Otwartym Seminarium Technicznym PLASTECH – INFO 2008: „Nowe techniki w przetwórstwie TS”. Podczas spotkania prezentowano referaty specjalistów związane np. z wytłaczaniem folii, najnowszym monitoringiem produkcji, wyrobami cienkościennymi wspomaganymi gazem oraz kierunkami rozwoju produkcji tworzyw konstrukcyjnych. W ramach konferencji z udziałem przedstawicieli branży z Hiszpanii przedstawiono zagadnienia związane z pozycją sektora chemicznego w Hiszpanii i możliwości współpracy.

W targowym Centrum Konferencyjnym w Kielcach odbyła się także konferencja „Egyptian Plastik Trade Exchange”. W trakcie spotkania toczyły się rozmowy specjalistów na temat współpracy Polski z Egiptem i innymi krajami arabskimi.

Podczas XII targów PLASTPOL sprzedano niemal cały sprzęt przywieziony na kieleckie targi.

Kieleckie targi PLASTPOL posiadają certyfikat UFI – najważniejszej międzynarodowej organizacji przemysłu targowego, skupiającej ponad 300 firm targowych z całego świata. Targi Kielce od pięciu lat organizują w Kijowie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTUKRAINA.

www.targikielce.pl