Oszczędności i ekonomia – zagadnienia szczególnie na czasie

  Witam Państwa. Po miesięcznej przerwie ponownie dołączyłem do grona wydawniczego Design News Polska. W ten sposób odciążyłem moją koleżankę redakcyjną z natłoku pracy i obowiązków, które dobrowolnie nałożyła na siebie. Cieszę się, że będę mógł z Państwem współtworzyć kolejne wydania naszego magazynu.

  Jest mi miło zapowiedzieć Państwu, że w pierwszej połowie listopada planujemy uruchomienie całkowicie nowej strony www.designnews.pl. Mam nadzieję, że ta nowa strona spodoba się Państwu i w sposób dość prosty umożliwi wyszukiwanie interesujących tematów. Oczywiście, jakiekolwiek uwagi dotyczące funkcjonalności czy też zawartości merytorycznej nowej strony będą mile widziane. Wszystkie Państwa uwagi zostaną wnikliwie rozpatrzone w celu ciągłego ulepszania naszej strony internetowej.

  W niniejszym wydaniu Design News Polska tematem z okładki jest bezprzewodowe zbieranie danych. Analiza tych danych umożliwia później dostosowanie indywidualnego treningu tak, aby kolarz mógł osiągnąć jak najlepsze wyniki sportowe.

  Ile pracy i zaangażowania wymagane jest w odtworzeniu modelu 3D ludzkiej stopy opisujemy w artykule opowiadającym o pracach prof. Philippe Fuchs’a i jego „wędrówce” z Paryża do Pekinu w celu uzyskania jak najdokładniejszych danych o stopie.

  Złe zrozumienie właściwości klejów oraz nieodpowiednie ich zastosowanie może doprowadzić do tragedii, w której giną ludzie. Takim przykładem jest zawalenie się betonowego podwieszonego sufitu w nowo wybudowanym tunelu w Bostonie w stanie Massachusetts.

  Tematem jak najbardziej na czasie są nowe rodzaje paliwa jak etanol lub wodór, które wykorzystywane są do badań jako źródło nowego zasilania samochodów. Opisujemy wysiłki znanych firm samochodowych w celu zastąpienia benzyny lub oleju napędowego tymi paliwami.

  Jak zwykle zamieszczamy informacje związane z systemami CAD/CAM/CAE i ich zastosowaniami w przemyśle. Kolejny artykuł z serii opisuje drukowanie 3D na przykładzie technologii SLS.

  Na podstawie oprogramowania przydatnego do tworzenia projektów elektrycznych przedstawiamy ułatwienia jakie daje takie oprogramowanie. Pozwala ono tworzyć projekty elektryczne w sposób kompleksowy, czyli poczynając od schematów ideowych przez schematy montażowe na zestawieniach materiałowy kończąc.

  W dziale „Mechatronika” przedstawiamy tym razem skaner do kodów kreskowych oraz ważność podatności w prawidłowym działaniu urządzeń.

  W dziale „Nowości” oprócz informacji o światowych rozwiązaniach i produktach technicznych przedstawiamy również produkty dostępne na rynku polskim.

  Zapraszamy do działu „Expo”, w którym prezentujemy najnowsze części i podzespoły dla przemysłu dostępne na świecie.

  Jak zwykle w dziale „Wydarzenia” przedstawiamy interesujące ciekawostki oraz planowane w najbliższym czasie imprezy dotyczące przemysłu i technologii.

  Zapraszam do lektury,

  inż. Krzysztof Ziemkiewicz

  redaktor naczelny Design News Polska

  Autor: inż. Krzysztof Ziemkiewicz