Nowe narzędzie w ręku inżyniera

  Najnowsze rozwiązanie, jakie proponuje swoim klientom firma Océ – system TCS500 – to nie tylko narzędzie do wielkoformatowego drukowania, skanowania i kopiowania w kolorze. Ten modułowy system wyposażony jest w kontroler Océ Power Logic® wspomagający wyżej wymienione procesy oraz w wiele dodatkowych przydatnych narzędzi. Mają one ułatwiać i przyspieszać pracę z systemem, szczególnie przy spiętrzeniu zleceń

  Kontroler Océ Power Logic® to wydajna jednostka obliczeniowa, pozwalająca na równoległe przetwarzanie danych, będąca istotnym elementem systemu. Podczas procesu drukowania drukuje on i jednocześnie przetwarza kolejny plik czekający w kolejce. Dzięki temu podczas spiętrzeń prac, charakterystycznych dla środowiska pracy projektanta, przetwarzanie plików nie wstrzymuje wydruku, co znacznie wpływa na wydajność i prędkość pracy. Potencjał obliczeniowy kontrolera wykorzystywany jest również podczas procesów kopiowania i skanowania do pliku (dostępnych w opcji). Prędkość przetwarzania jest szczególnie istotna podczas obróbki obrazów kolorowych. TCS500 pozwala na drukowanie, kopiowanie i skanowanie wszystkich rodzajów wielkoformatowych dokumentów, zarówno monochromatycznych, jak i kolorowych w formatach od A4 do A0 i szerokości do 36 cali.

  SYSTEM TCS500: skaner, kontroler i ploter

  W systemie TCS500 można kopiować kolejne oryginały nie patrząc na to, w jakim stopniu obciążona jest jednostka drukująca. Dzięki pakietowemu systemowi wysyłania informacji ze skanera, ploter natychmiast rozpoczyna pracę nad wydrukiem kopii i natychmiast otrzymuje kolejne pakiety informacji.

  – Porównując systemy drukujące nie można brać pod uwagę samych specyfikacji – mówi Rafał Osiekowicz, kierownik produktu WFPS w firmie Océ Poland Ltd. – Najistotniejszym jest to, jak urządzenia zachowują się praktyce, w wymagających środowiskach pracy.

  Z pewnością istotnym dla nich jest łatwość obsługi plotera TCS500. Konfiguracja plotera może być trzy-rolkowa. Pozwala ona na założenie do 330 metrów bieżących papieru. Umożliwia też założenie jednocześnie trzech mediów o różnych szerokościach np. w formatach DIN. Pozwala to oszczędzić czas, gdyż nie jest potrzebne docinanie papieru. Zmiana rolek następuje automatycznie. Wymiana mediów nie wymaga tu zatrzymywania urządzenia, co również przyczynia się do zwiększenia wydajności druku.

  Oprogramowanie na Kontrolerze (dostępne przez przeglądarkę internetową) umożliwia tworzenie całych zestawów prac zamiast wysyłania pojedynczych prac z poziomu sterownika. W wersji wielofunkcyjnej (ze skanerem i opcją skanowania do pliku) istnieje możliwość zaprogramowania szablonów ustawień, co oszczędza czas przy obsłudze powtarzających się zadań kopiowania i skanowania oraz pozwala utrzymać standardowe parametry skanowania, przez co dokumentacja wielkoformatowa archiwizowana jest według jednolitych zasad. Kontrolę nad wszystkimi oczekującymi oraz wykonywanymi zadaniami zapewnia oprogramowanie Advanced Queue Manager, które umożliwia ustawianie kolejności prac (przenoszenie pilnych prac w kolejce i ustawianie ich w dowolnej kolejności niezależnie od czasu wysłania ich do plotera), a także zmianę ilości lub trybu jakości wydruków. Nie trzeba wysyłać ponownie prac do druku. Wystarczy sięgnąć po nie z historii kolejki.

  System TCS500 może być rozbudowany w zależności od zmieniających się wymagań użytkowników biznesowych oraz rosnących wymogów procesów roboczych.

  Mniej marketingu, więcej designu

  Firma Océ uzyskała po raz kolejny nagrodę International Forum Design (iF) za najlepszy projekt. Przyznano ją za najnowszy kolorowy skaner, zastosowany m.in. w opisywanym tutaj systemie wielkoformatowym Océ TCS500. Jury konkursu doceniło przede wszystkim przyjazną obsługę urządzenia oraz zastosowaną w nim nowoczesną technologię, dzięki czemu w pełni realizuje on główne konkursowe kryterium: „mniej marketingu, więcej designu”

  Nagrody w konkursie International Forum Design, przyznawane od 50 lat za rozwiązania konstrukcyjne, znajdują się w trójce najbardziej prestiżowych w tej dziedzinie. Zgłaszane urządzenia są oceniane przez najlepszych światowych projektantów.

  Poza względami ergonomicznymi i eksploatacyjnymi, jury zwróciło uwagę na wykorzystywane przez skaner najnowsze rozwiązania Océ Direct Scan, oparte na układzie „jedna kamera – jedno lustro”. Technologia ta zapewnia zgodność i precyzję odbitek, zarówno czarno–białych, jak i kolorowych, dzięki czemu skaner jest nie tylko prosty dla użytkowników, ale również precyzyjny i wydajny.

  www.oce.com.pl