Nowe modele drukarek biznesowych Epson

    Firma Epson, znana z produkcji wysokiej jakości drukarek dostosowanych do potrzeb współczesnego biura, poinformowała 12 maja 2008 r. o zamiarze wprowadzenia nowej serii drukarek biznesowych gwarantujących dużą niezawodność oraz liczne wydruki w pełnym kolorze przy wyjątkowo niskim koszcie za stronę. W modelach B-300 i B-500DN zastosowano technologię Epson Micro Piezo©, dzięki której doskonałe kolorowe wydruki kosztują tyle, co zwykły wydruk monochromatyczny z innych drukarek dostępnych na rynku.

    Modele B-300 i B-500DN tworzą wydruki czarno-białe i kolorowe z szybkością do 37 stron na minutę w jakości roboczej oraz do 33 stron na minutę w jakości odpowiadającej wydrukom laserowym. Dzięki temu drukarki te mogą pracować pod dużym obciążeniem w najbardziej wymagających zastosowaniach.

    Modele B-300 i B-500DN obsługują dwa źródła papieru, dzięki czemu każdy z nich pomieści 650 arkuszy i rzadziej wymaga wymiany papieru podczas zmiany nośnika, co dodatkowo zwiększa produktywność. Drukarki są ponadto wyposażone w wysokowydajne pojemniki na atrament, które wystarczają nawet na 8 tys. stron druku, co pozwala uniknąć przerw podczas intensywnego drukowania.

    Kolejną kluczową cechą tej serii jest niezawodność, która sprawia, iż modele te są odpowiednie do wymagających zastosowań. Głowica drukująca Epson Micro Piezo© z automatycznym systemem kontroli dyszy zapewnia optymalną wydajność przy każdym wydruku. Technologia zastosowana w drukarce zapobiega pobieraniu podwójnych arkuszy papieru, co zmniejsza ryzyko zablokowania się papieru wewnątrz urządzenia i zapewnia ciągłość pracy. Drukarki B-300 i B-500DN powstały z wysokiej jakości materiałów i mogą pracować z maksymalnym obciążeniem na poziomie 20 tys. stron na miesiąc.

    W modelach B-300 i B-500DN standardowo dostępny jest szybki interfejs USB 2.0. Dzięki obsłudze sieci model B-500DN idealnie nadaje się do współużytkowania w grupach roboczych i małych przedsiębiorstwach. Dla modelu B-300 opcjonalnie dostępny jest moduł druku dwustronnego.