Nissan Navara – trzy gwiazdki w teście EuEuro NCAP

Poprawiony wynik po modyfikacji oprogramowania sterownika poduszek powietrznych

Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) podwyższył do trzech gwiazdek ocenę modelu Nissan Navara w kategorii ochrony dorosłych osób podróżujących pojazdem po powtórzeniu testu pickupa NAVARA z wykorzystaniem egzemplarza ze zmodyfikowanym oprogramowaniem modułu sterującego działaniem poduszek powietrznych.

W teście zderzenia bocznego model Navara uzyskał maksymalną punktację. Najwyższą ocenę przyznano także za ochronę pasażerów w wieku 3 lat. Za poziom ochrony pieszych pojazdowi przyznano dwie gwiazdki na cztery możliwe.

W poprzednim teście Euro NCAP, którego wyniki opublikowano 26 lutego, na ocenę skuteczności ochrony dorosłych podróżujących Navarą negatywnie wpłynęło opóźnienie napełnienia czołowych poduszek powietrznych.

Po pierwszym teście Nissan niezwłocznie opracował modyfikację oprogramowania sterującego działaniem poduszek powietrznych w celu skorygowania problemu, który występował wyłącznie w egzemplarzach Navary z roku modelowego 2008, wyprodukowanych od maja do grudnia 2007 r. W grudniu 2007 r. do procesu produkcyjnego modelu Navara wprowadzono zmianę, która gwarantuje uruchamianie poduszek powietrznych zgodnie z założeniami konstrukcyjnymi.

Więcej informacji o poszczególnych modelach znaleźć można na stronie www.nissan.pl.

NISSAN NAVARA ZDOBYWA TYTUŁ INTERNETOWEGO, UŻYTKOWEGO SAMOCHODU ROKU

W środę, 12 marca 2008 r. wręczono statuetki Internetowego Samochodu Roku 2007 podczas której Nissan Navara został uhonorowany nagrodą za najbardziej popularny model użytkowy.

Jest to już czwarty plebiscyt popularności przeprowadzonego na stronach mojeauto.pl, w którym to internauci głosują na poszczególne modele nieświadomie, przeglądając bazę aut nowych zawierającą szczegółowe cenniki, dane techniczne wraz z wyposażeniem wszystkich oferowanych na naszym rynku modeli samochodów nowych. Brak zmian w przepisach podatkowych dotyczących nabycia i użytkowania samochodu w firmie spowodował, że istny boom na naszym rynku wciąż przeżywa sprzedaż pickupów. Tendencja ta była także zauważalna w całym ubiegłym roku w kategorii najbardziej popularnych pojazdów użytkowych. Ponownie upłynął on pod znakiem rywalizacji aut typowo dostawczych z samochodami o nadwoziu typu pickup.

W ubiegłych dwunastu miesiącach wszyscy konkurenci musieli uznać wyższość Nissana Navary. Japoński pickup, który przed rokiem był na drugiej pozycji, w 2007 objął prowadzenie w zestawieniu. Tendencja ta ma również swoje odzwierciedlenie w sprzedaży, ponieważ ten model Nissana sprzedał się w ubiegłym roku w ilości prawie 2600 sztuk i pozostawił daleko w tyle inne pickupy. Jest on również liderem tego segmentu w całej Europie.