Najlepsze oferty na rynku urządzeń technicznych, wrzesień 2008

  ELEKTRONIKA

  ICP czujniki nacisku w czasie wybuchów firmy PCB Piezotronics

  Pomiary wysokiej dokładności

   Seria 137A kwarcowych mierników prętowych ICP do pomiarów ciśnienia wybuchu w warunkach naturalnych fi rmy Aerospace & Defense fi rmy PCB Piezotronics (PCB) przeznaczona jest do testowania szerokiego zakresu wybuchów, fali podmuchowej i fali uderzeniowej. Zastosowania obejmują mierzenie ciśnienia podmuchu w warunkach naturalnych lub w zamkniętych bunkrach celem uzyskania pomiarów takich wartości, jak ciśnienia szczytowego, impulsu całkowitego, fali uderzeniowej i szacowanego czasu nadejścia fali, które są często stosowane w badaniach efektów wybuchów na konstrukcjach, pojazdach i ludziach.

  PCB Piezotronics

  Model 3086A miernik przyspieszenia dla wysokiej częstotliwości wstrząsów firmy Dytran

  Idealne rozwiązanie dla pomiarów przy wysokiej fali uderzeniowej

  Seria 3086A charakteryzuje się wysoką naturalną częstotliwością (100 kHz), dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie dla pomiarów wysokiej częstotliwości wstrząsów. Ten miniaturowy przyspieszeniomierz piezoelektryczny waży zaledwie 3,5 grama i jest łatwo rozpoznawalny dzięki umieszczonym na górze szpilkom lutowniczym. Dzięki swojemu unikalnemu sposobowi mocowania kabel dla modelu 3086A może być bez problemu wymieniony w warunkach polowych.

  Dytran Instruments

  Materiał umożliwiający przenikanie ciepła Diff-Tranz™ firmy Dalton

  Zapewnia efektywne i jednorodne przenikanie ciepła

   Mieszanka Diff-Tranz wypełnia szczeliny pomiędzy nieregularną powierzchnią blachy kotła, a gładką i równą powierzchnią grzejnika wymiennego Diff-Therm. Umożliwia to efektywne i jednorodne przenikanie ciepła od grzejnika do płyty kotła. Diff-Tranz może zostać łatwo naniesiona na gładką powierzchnię łączącą grzejnik Diff-Therm za pomocą szpachelki do kitowania i można ją wykorzystywać do temperatury 676oC.

  Dalton Electric Heating

  Zasilacz impulsowy 320W firmy Astrodyne

  Dostępny z dwiema opcjami mocowania

  Przyjmuje napięcie wejściowe w zakresie od 90 do 264 V AC. Seria PMK320 obejmuje sześć modeli, które zapewniają wartości jednonapięciowe w zakresie od 5 do 48 V DC. Jednostki zostały umieszczone w aluminiowych obudowach wraz z wentylatorem i końcówkami śrubowymi dla złączy wejście/wyjście. Zasilacz o specyfi kacji bezpieczeństwa UL/EN60950-1 zapewnia gęstość mocy do 6 W na cal sześcienny i oferuje dwie opcje mocowania z szyną DIN lub bez.

  Astrodyne

  Piezowyłączniki firmy Shurter

  Działają w bardzo wysokich i niskich temperaturach

  Piezowyłączniki hermetyzowane zgodnie z wymaganiami IP69K mogą być stosowane w sprzęcie przeznaczonym do umieszczenia w miejscach, które są poddawane regularnym dezynfekcjom lub czyszczeniu przy pomocy urządzeń wysokociśnieniowych.

   Shurter Electronic Component

  HYDRAULIKA

  Seria PX35 przemysłowe przetworniki ciśnienia firmy Omegadyne

  Odpowiedni model do stosowania w najbardziej wymagających środowiskach.

   Seria PX35 fi rmy OMEGADYNE to przemysłowy przetwornik ciśnienia o wysokiej dokładności, przy mocy wyjściowej w miliwoltach. Jego hermetyczna konstrukcja ze stali nierdzewnej sprawia, że jest odpowiedni dla najbardziej wymagających środowisk. Model PX35 dostępny jest standardowo z 3 m czteroprzewodowym kablem ekranowanym. Również dostępna jest końcówka elektryczna wtyku z przekręcanym zaciskiem.

  OMEGADYNE

  Magnesy Plastalloy firmy Electrodyne

  Produkt o wysokiej wytrzymałości wytwarzany w trzech formach

  Elastyczne produkty magnesowe Plastalloy wytwarzane są w trzech różnych formach: arkusze blachy magnetoczułej, paski magnetoczułe oraz profi le magnetoczułe.

  Electrodyne

  AV815 firmy Witt

  Urządzenie dostępne jest z sześcioma różnymi ciśnieniami bezpieczeństwa

   Bezpośredni sprężynowy zawór bezpieczeństwa ochrania regulatory ciśnienia przed uszkodzeniem wynikającym z nadmiernego ciśnienia, a gdy osiągnięte zostanie z góry ustalone ciśnienie wstępne, element uwalnia nadmiernie nagromadzony gaz. Zawór AV815 dostępny jest z sześcioma różnymi ciśnieniami otwarcia wynoszącymi od 0,75 do 2,5 barów i nominalną przepustowością wynoszącą do 90 m3/godz.

  WITT-Gasetechnik

  UNiGY PhD system sterowania pompą firmy Kadant

  Sterownik napędu regulujący moment obrotowy

  UNiGY PhD wykorzystuje oprogramowanie sterowania pompą do uzyskiwania dokładnych prędkości i ciśnień przepływu, które są wymagane w rozmaitych konkretnych zastosowaniach. Stale odczytuje zapotrzebowania i zasila pompę jedynie w razie potrzeby. Obniża zużycie energii, generowanie energii odpadowej i hałas. Sterownik napędu regulujący moment obrotowy zasilany jest przez 100 MHz DSP, który umożliwia kompensowanie w czasie rzeczywistym warunków nieliniowych, takich jak kompresja płynu, przesunięcie pompy, zmienny opór hydrauliczny i tarcie o powietrze, jak również straty lepkości.

  Kadant AES

  OPROGRAMOWANIE

  Firma RTI umożliwia powiadamianie w czasie rzeczywistym

  Bezprecedensowy poziom kontroli nad niewiarygodnymi sieciami

  Firma RTI Data Distribution Service łączy niezwykle szybkie osiągi powiadamiania z bezprecedensowym poziomem kontroli miejsca, czasu i sposobu przekazywania wiadomości. To unikalne połączenie samej wydajności i inteligentnego rozdziału umożliwia spełnienie warunków nakładanych przez rygorystyczne wymagania związane z czasem zwłoki, przepustowością, dostępnością i skalowalnością. Jednocześnie minimalizuje koszty związane z zasobami sieciowymi i technikami komputerowymi.

  Real-Time Innovations

  MATERIAŁY

   Hydrofobowa pianka Polydamp firmy Polymer Technologies

  Odporna na wodę, odporna na wysokie temperatury, wilgoć i chemikalia

   Pianka Tłumienia Akustycznego Polydamp (PAF) o otwartej strukturze komórek, elastyczna. Pianka uretanowa o jakości akustycznej, oparta na eterze, przeznaczona jest do zapewniania maksymalnego tłumienia dźwiękowego przy danej grubości. Pianki eterowe oferują znakomitą odporność na gorąco, wilgoć, chemikalia i są stabilne hydrolitycznie.

  Polymer Technologies

  Prasa Serii 2000 Pemserter firmy PennEngineering

  Prasa automatyczna, obsługa przez ekran dotykowy

  Prasa serii 2000 to w pełni zautomatyzowany system, który wykorzystuje programowalny sterownik układu logicznego i ekran dotykowy działający w oparciu o menu, system komunikacji z operatorem, dostępny w dziewięciu językach. Ekrany dotykowe umożliwiają szybkie ustawianie operacji, proste szkolenie operatora i dokładne ustawianie instalowania elementów łączących. Ponadto ekran dotykowy ułatwia operatorowi natychmiastowe dostosowanie zmiennych instalacyjnych, takich jak czas opóźnienia i siła mocowania. Ponadto operacje przeprowadzane na ekranach dotykowych automatycznie zawiadamiają i przekierowują operatora do wszelkich usterek bezpieczeństwa lub systemowych w celu umożliwienia przeprowadzenia szybkiej diagnozy.

  PennEngineering

  System kontrolowania końcówek elektrod zgrzewających firmy Orbitform

  Gwarancja długowieczności dla elektrod zgrzewających

   System Weld Tip System (WTS) dla zrobotyzowanego zgrzewania punktowego kontroluje elektrody zgrzewania punktowego i zapewnia spełnienie kryteriów odbioru przez wielkości średnicy powierzchni i ogólny wygląd. Oparty został na architekturze przetwarzania pamięci technologii CURE (Concurrent Universal Recognition Engine) i jest odpowiedni dla wszystkich elektrod zgrzewajacych.

  The Orbitform Group

  STEROWANIE RUCHEM

  HT 16-LM firmy Steinmeyer

  Nowy precyzyjny pionowy stół pozycjonujący

  Wyprodukowany z wysokiej wytrzymałości anodyzowanego aluminium, ze standardową ławą oferuje przesunięcie w pionie do 50 mm z dokładnością pozycjonowania 10 µm, płaskością powierzchni wynoszącą ±1 µm i powtarzalnością ±1 µm. Przy swoim płaskim kształcie ma wymiary 130 x 130 mm, z wysokością 43 mm i wagą jedynie 1,8 kg.

  Steinmeyer

  Mechatrolink-II firmy Nyden

  Pięciofazowy silnik krokowy

   System pięciofazowego silnika krokowego i zespołu napędowego serii MLN50 Mechatrolink to 100/200V AC system napędowy, który umożliwia pełne programowanie funkcji poleceń i oferuje prędkość komunikowania danych do 10 Mb/s i zakres transmisji maksymalnie do 50 m. System ma wymiary 120 x 175 x 45 mm i może być stosowany razem z opatentowanym urządzeniem Mechatrolink Network Controller Bus Communication Motion.

  Nyden

  Nowa linia kompaktowych silników piezoceramicznych firmy PI

  Niemagnetyczne, kompatybilne z zastosowaniem próżniowym, szybkie

  Nowa linia kompaktowych silników piezoceramicznych i nanopozycjonujących serwomotorów fi rmy PI stanowi wymiennik dla klasycznych serwomotorów i elementów sterowania ruchem w zastosowaniach wymagających precyzyjnego sterowania ruchem, jak na przykład w przypadku półprzewodników, fotoniki i nanobiotechnologii. Dostępne są również silniki wysokoobrotowe, serwomotory o dużej sile i serwomotory, mające niezużywające się giętkie łączenia.

  Physik Instrumente L.P.

  TG 2320 firmy ThinGap

  Lekki silnik synchroniczny umożliwia stałe zasilanie

  Silnik TG 2320 ma równą sterowaną moc bez histerezy momentu obrotowego. Silnik generuje szczytowy moment obrotowy 3 Nm oraz stałe zasilanie 1025 W, ważąc jedynie 470 gramów. Silnik TG 2320 jest znakomicie dostosowany do wysokiej wydajności kompresorów i pomp, jak również urządzeń związanych ze sprzętem do manipulacji.

  ThinGap LLC

  ZASOBY SIECIOWE

  Witryna Wiki firmy Microchip

  Zachęca do współdzielenia się i współpracy

   ICwiki to witryna umożliwiająca inżynierom, studentom i profesorom pracującym w zakresie mikroelektroniki współpracę i współdzielenie się informacjami związanymi z produktami półprzewodnikowymi, zastosowaniami i najlepszymi praktykami.

  Microchip Technology