Najlepsze oferty na rynku urządzeń technicznych, marzec 2009

  ELEKTRONIKA

  Nowy tester naciągu paska firmy Econobelt

  Wykorzystuje fale dźwiękowe, przynosi szybkie wyniki

  Nowy tester naciągu paska firmy Econobelt do dokładnego mierzenia naciągu wykorzystuje fale dźwiękowe zamiast siły ugięcia. Przenośny, lekki i łatwy w użyciu miernik przynosi powtarzalne wyniki każdemu operatorowi. Może on być wykorzystywany w prawie każdym środowisku i przynosi szybkie wyniki, obliczone w kilka sekund. Urządzenie, oznaczone jako 507C, zasilane jest czterema ogniwami AAA. Model 507C dostarczany jest z przewodowym czujnikiem. Dostępne są również – czujnik indukcyjny lub czujnik sprężysty, a także czujnik przewodowy.

  Econobelt

  LEDy ASMT-MY00 firmy Mouser Electronics

  Wysoka jasność, niskoprofilowa konstrukcja

  Dostępne w jednych z najcieńszych w branży obudowach, diody LED ASMT-MY00 dostarczają projektantom zastosowań oświetlenia półprzewodnikowego konkurencyjnie wytrzymałe i niezawodne zestawy, które zapewniają wysoką jasność oświetlenia i łatwą instalację. Dostępne w kolorach niebieskim, zielonym i zimnym białym, diody LED nadają się idealnie do zastosowań wymagających LEDów o ultra wysokiej jasności, takich jak światła dekoracyjne, lampy ogrodowe oraz lamy zadaniowe i podświetlające odczyty, jak również światła architektoniczne, uwydatniające i prowadzące.

  Mouser Electronics

  Przestrajalny system laserowy serii Opolett™ HR firmy OPOTEK

  Zwarty, hermetycznie uszczelniony

  Opolette™ HR jest prawdziwym półprzewodnikowym, zintegrowanym przestrajalnym systemem laserowym. System zawiera DPSS (Diode-Pumped-Solid- State) laser i może działać z częstotliwością powtarzania impulsów aż do 100 Hz. Wszystkie komponenty optyczne (wliczając laser, OPO – optyczny oscylator parametryczny oraz opcjonalne moduły UV) są montowane w pojedynczej ramie optycznej. Głowica laserowa jest zwarta, zajmuje powierzchnię jedynie 228 x 305 mm i jest hermetycznie uszczelniona, aby chronić optykę. Oprogramowanie sterujące, które jest dostarczone z systemem, oferuje pełną kontrolę wszystkich funkcji systemu, od obsługi laseru do strojenia długości fali i skanowania. System jest przenośny i nie wymaga konserwacji.

  OPOTEK

  Wyłączniki serii TA 35 firmy Schurter

  Dostępne w konfiguracjach 1-, 2- lub 3-biegunowych, przeznaczone do montowania zatrzaskowego

  Seria TA35 wprowadza nową generację wyłączników dla sprzętu. Wyłączniki są dostępne w konfi guracjach 1-, 2- lub 3-biegunowych i wyróżniają się poprzez swoją zwartą formę oraz atrakcyjne wzornictwo. Ten przełącznik kołyskowy może być dostarczany z podświetleniem lub bez niego, w kilku kolorach i z rozmaitymi opisami lub specyfi cznymi symbolami klienta. Wyłączniki zostały zaprojektowane do sprawnego mocowania zatrzaskowego, przy grubości panelu mocującego od 1 do 4 mm. Podłączenia są dokonywane przez zaciski szybkozłączne 6,3 x 0,8 mm.

  Schurter Electronic Components

  HYDRAULIKA

  Nowy katalog Rockford

  Przedstawia systemy sterujące do hydrauliki pras mechanicznych/ pras krawędziowych

  Hydraulic Press/Press Brake Control Systems jest bezpłatnym katalogiem, który przedstawia systemy sterujące do hydrauliki pras mechanicznych/ pras krawędziowych. Te półprzewodnikowe systemy sterujące hydrauliką są zaprojektowane i zbudowane zgodnie z OSHA 29 CFR 1910.212 oraz ANSI B11.2, B11.3 i B11.19.

   Rockford Systems

  Nowa pompa H1 115/130 cc firmy Sauer-Danfoss

  Nowy członek rodziny pomp H1

  Rodzina pomp H1 została wprowadzona w roku 2005 i jej rozwój był kontynuowany w 2007 dzięki pojedynczym pompom H1 45/53cc oraz 78cc. Kolejne wydanie demonstruje nieustanne poświęcenie fi rmy Sauer- Danfoss spełnianiu wymagań elektrycznie włączanych pomp, co maksymalizuje sprawność systemów hydraulicznych i dodaje wartości osiągom eksploatacyjnym dla maszyn mobilnych.

  Sauer-Danfoss

  Łączone na wcisk wbudowane filtry firmy Industrial Specialties

  Dostępne w wielkościach 20 do 250 mikronów

  Cechujące się końcowymi podłączeniami o średnicy zewnętrznej 1/4-, 5/16- oraz 3/8- cala, łączone na wcisk wbudowane fi ltry są dostępne w wielkościach z zakresu od 20 do 250 mikronów. Zaprojektowane są ze złączkami na wcisk John Guest®, zintegrowanymi z plastikową obudową fi ltru Celcon®. Urządzenie może być dostosowane do spełnienia wymagań zastosowań dla powietrza, próżni oraz niektórych cieczy.

  Industrial Specialties Mfg.

  OPROGRAMOWANIE

  Oprogramowanie zarządzania projektami Concerto firmy Orbitform

  Pozwala na monitorowanie postępu w trakcie realizacji projektu

  Concerto firmy Orbitform pozwala na monitorowanie procesu w czasie rzeczywistym oraz synchronizację wszystkich zasobów związanych z każdym etapem procesu realizacji zamówienia. Dzięki nowemu systemowi, personel, poczynając od sprzedaży, rozwoju, konstrukcji, zakupów, produkcji, montażu do zarządzania, w całości komunikuje się wzajemnie i każdy może monitorować postępy innych podczas realizacji projektu.

  Orbitform Group

  Cyfrowy przekształtnik Model 153 firmy Pentek

  Cztery kanały, duża prędkość

  Model 7153, czterokanałowy, szybki moduł digityzatora PMC przeznaczony jest do przetwarzania podstawowego pasma sygnałów RF lub IF z odbiornika komunikacyjnego. Cechuje się stosunkiem sygnału do szumu na poziomie 75 dBFS i wolnym od zakłóceń dynamicznym zakresem 87 dBc przy częstotliwości wejściowej 70 MHz. Model 7153 oferuje dwa tryby działania i posiada cztery wbudowane mierniki mocy, które nieustannie monitorują przeciętną moc wyjściową każdego kanału DDC.

  Pentek

  MATERIAŁY

  Złącze Zebra® firmy Fujipoly

  Oferuje niską rezystancję anizotropowego przewodzenia

  Fujipoly oferuje obecnie swoje krzemowe złącze Zebra® FG-S o niskiej rezystancji i zdolności przewodzenia dużych prądów. Złącze jest wytwarzane z rdzenia z krzemokauczuku z wbudowanym pojedynczym rzędem cienkich, powlekanych złotem drutów z fosforobrązu. Przewody są rozłożone co 0,10 mm i oferują anizotropowe przewodzenie w kierunku pionowym.

  Fujipoly America

  Atlas® SpinTite® firmy PennEngineering

  Wspaniała odporność na korozję

  Linia produktów Atlas® obejmuje dwa podstawowe typy produktów gwintowanych nitów i nakrętek. Linia produktów Atlas SpinTite® zawiera rozmaite wkładki, które spełniają potrzeby większości zastosowań, w których wymagana jest instalacja wytrzymałego, jednostronnego gwintu. Jeżeli standardowy produkt nie spełnia Państwa potrzeb, mogą być spełnione inne zalecenia. Firma oferuje tanie i łatwe w użyciu oprzyrządowanie instalacyjne dla swojej pełnej linii mocowań.

  PennEngineering

  Uszczelka pobudzana przez PEEK (polieteroeteroketon) firmy Trelleborg

  Wypuszczona dla mokrego przetwarzania w branży półprzewodników

  Objęty patentem Turcon® Variseal® PS firmy Trelleborg Sealing Solutions jest uszczelką pobudzaną przez PEEK o szczególnie niskim wyługowaniu w zastosowaniach mokrego przetwarzania w branży półprzewodników. Produkt ten jest godny uwagi ze względu na swoją integralność techniczną, specjalnie za jego wspaniałą czystość w zastosowaniach półprzewodników. Jest on całkowicie polimerowym produktem, bez metalowych komponentów. Jako dalsze opracowanie tradycyjnych pobudzanych metalową sprężyną Turcon® Variseal®, Variseal® PS wykorzystuje płaszcz Turcon®, w celu utrzymania swojej zdolności uszczelniania, z dociążeniem uszczelniającym wywieranym dzięki użyciu polimeru PEEK (polieteroeteroketon).

  Trelleborg Sealing Solutions