MKS udostępnia najnowszą wersję swojego programu antywirusowego

  Wirusy komputerowe potrafią wyrządzić w krótkim czasie wiele szkód,  jak chociażby kasowanie ważnych plików lub udostępnianie ważnych danych osobom niepożądanym.  W odpowiedzi na te zagrożenia oraz na dynamiczny i ciągły rozwój aplikacji wirusowych, firma MKS udostępniła swoim użytkownikom najnowszą wersję programu MKS VIR. Build 582 dla systemów 32 bitowych, oraz 583 dla 64 bitowych, został wyposażony w nowe funkcje, mające zapewnić właścicielowi komputera najwyższy poziom bezpieczeństwa.

   

  By lepiej chronić użytkowników, Build wyposażony został w napisane od podstaw wsparcie dla plików typu *.pst, będących archiwami programów pocztowych firmy Microsoft. Celem wprowadzenia unowocześnionego wsparcia jest dodatkowe zabezpieczenie poczty przed wciąż popularnymi wirusami przenoszącymi się za jej pośrednictwem, oraz szkodnikami które mogą się ukrywać w starszych wiadomościach. Od podstaw stworzono również ochronę dla plików *.msi, będących plikami instalatora Windows, w których mogą ukrywać się szkodliwe programy. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo osobom korzystającym z MKS VIR.

   

  Dodatkowym udogodnieniem dla użytkowników jest wprowadzenie usprawnień dla plików spakowanych programem 7zip, który ciągle zyskuje popularność wśród programów służących do kompresji danych. Udoskonalono również skanowanie plików wykonywalnych skompresowanych aplikacją UPX.  Dodatkowy nacisk położony został na pliki spakowane w zły sposób, dzięki czemu znacząco zminimalizowano ryzyko wystąpienia błędu podczas skanowania archiwum.

   

  Najnowszy Build dostępny jest dla wszystkich użytkowników programu mks_vir 9.0 oraz dla osób korzystających z wersji demo, którą można pobrać bezpośrednio ze strony producenta. Jest to pierwsza z serii usprawnień, które poprzedzają planowane wydanie wersji 9.1 programu.

   

  MKS Sp. z o.o jest polską firmą powstała w 1996 roku, zajmującą się produkcją i sprzedażą oprogramowania antywirusowego (program MKS_VIR). W ramach swojej działalności świadczy także pomoc techniczną dla użytkowników programu.

   

  Więcej informacji na stronie producenta: www.mks.com.pl