Kanały RSS   Technologia i Technika

Nowości, informacje o technologiach i technikach związanych między innymi z ciekawymi urządzeniami i rozwiązaniami konstrukcyjnymi, montażem, pakowaniem, obróbką materiałów (metali, tworzyw sztucznych, kompozytów, nanomateriałów i in.), oprzyrządowaniem, materiałami łączącymi i ściernymi, które mają różnorakie zastosowanie w przemyśle. Ponadto, zamieszczamy informacje dotyczące biotechnologii, nanotechnologii oraz sztucznej inteligencji.  Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na temat obrabiarek, robotów, czujników, pomiarów i in.
Paski na duże obciążenie
niedziela, 01 lipiec 2007
Nowa klasa wytrzymałości pasków napędowych o otwartych brzegach. Wywołując ogromne zainteresowanie opinii publicznej, firma Optibelt zaprezentowała nową generację pasków klinowych o otwartych brzegach typu „Optibelt Super... więcej »
Nowa rodzina komputerów przemysłowych
niedziela, 01 lipiec 2007
Komputery przemysłowe WS600 firmy ASEM oferują funkcjonalność pozwalającą dopasować komputer do najbardziej indywidualnych wymagań użytkownika. Komputer WS600 (o stopniu ochrony IP65 od frontu) jest dostępny z ekranami o... więcej »
Naprzeciw światowym trendom
piątek, 01 czerwiec 2007
Śledząc trendy dotyczące poszukiwania alternatywnych źródeł energii, zarząd firmy Solaris Bus & Coach podjął w połowie zeszłego roku decyzję o rozszerzeniu palety produktów o nowy pojazd więcej »
Przypadki pewnych maszyn... latających
piątek, 01 czerwiec 2007
„Poszukując nowych rozwiązań, łatwo pójść fałszywą ścieżką i popełnić większy lub mniejszy błąd. Niestety, popełnia się ich bardzo dużo, za dużo. Na szczęście, przeważnie są one drobne, ale czasem zdarzają się też poważne trudne... więcej »
Flesz
piątek, 01 czerwiec 2007
Firma Bumar działa od 1971 roku na międzynarodowym rynku sprzętu zbrojeniowego, maszyn budowlanych, górniczych i transportowo-przeładunkowych. Przyjrzyjmy się wybranym produktom z niezwykle bogatej oferty tej zasłużonej dla... więcej »
Latający samochód
piątek, 01 czerwiec 2007
„Przeczuwaliście na pewno, że jest tylko kwestią czasu, zanim ludzie zapragną posiadać jakiegoś rodzaju maszyny latające, które zastąpią samochody. Oczywiście, maszyny te będą musiały dysponować możliwościami VTOL, być łatwe w... więcej »
Technologiczność konstrukcji
piątek, 01 czerwiec 2007
Konstruktorom, projektantom, ale również menedżerom zarządzającym nowymi projektami wpajano, że trzeba pamiętać nie tylko o tym, co zaprojektować, ale również pamiętać – jak to potem będzie wykonane. Chodzi więc o... więcej »
Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne dźwigów osobowych
piątek, 01 czerwiec 2007
W obecnych czasach w branży budowlanej coraz częstszym rozwiązaniem stają się dźwigi osobowe bez maszynowni. Ich główną zaletą jest brak potrzeby planowania dodatkowego pomieszczenia na maszynownię [2] więcej »
Ciepło z Ziemi: geotermia
piątek, 01 czerwiec 2007
Szacuje się, że 30% ciepła Ziemi jest wynikiem działania procesów geologicznych, a 70% – wynikiem rozpadu pierwiastków promieniotwórczych. Pozyskiwanie ciepła z Ziemi dopiero od niedawna rozwija się szerzej. Pierwsze tego typu... więcej »
Technika w harmonii z naturą
piątek, 01 czerwiec 2007
Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że żeglarstwo to piękny sport i aktywna forma wypoczynku zarazem. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z faktu, w jak wielkim stopniu w powstanie współczesnych jachtów zaangażowane są... więcej »

Ostatnio dodane produkty

Softstarter SMC-3 Allen-Bradley
Softstarter SMC-3 Allen-Bradley
Firma: MAXTER
SMC-3 Allen-Bradley przeznaczony jest do łagodnego rozruchu silników co minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych napędu. ...

Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Firma: ETREL
Lutownica dla majsterkowiczów i nie tylko. Lutownica transformatorowa LT-100 Professional Polskiej Produkcji   L ...

MO 400 przycisk pojemnościowy
MO 400 przycisk pojemnościowy
Przycisk pojemnościowy zbliżeniowy. Szczelność: IP67 Przeznaczenie: rynek motoryzacyjny, autobusy, tramwaje, pojazdy specjalne. Podświetlenie ledowe. Napięcie pracy: 10-30V DC Temperatura pracy: -30 st.C +70 st.C ...

Opakowania wielokrotnego użytku
Opakowania wielokrotnego użytku
Opakowania wielokrotnego użytku producent NGplast. Specjalizujemy się w produkcji opakowań, pojemników, pudeł z tworzyw sztucznych, których wytrzymałość i walory znakomicie spisują się w procesach wielokrotnego używania opakowań. W różnych branżach, w logistyce produkcji i łańcuchach dostaw takie właś ...

Softstart HFR1045 45 kW Eura Drives
Softstart HFR1045 45 kW Eura Drives
Softstart HFR1045 Eura Drives z serii HFR1000 o mocy 45 kW. ...


WydarzeniaWYRÓŻNIONE FIRMY

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969


SONDA


preferuję wydanie papierowe, do portalu zaglądam rzadko
preferuję informacje zamieszczone na portalu, wydanie papierowe nie jest dla mnie ważne
preferuję wydanie Design News Polska w formie PDF do ściągnięcia z portalu i przeglądanie informacji off-line


O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce