Kanały RSS   EKO

Nowości, informacje o produktach, technologiach i technikach, sposobach konstruowania, materiałach, które mają bezpośredni wpływ na ekologię. Opisujemy między innymi, różnego rodzaju materiały, wymogi konstruowania ekologicznego dla różnych wyrobów od silników elektrycznych po przemysł motoryzacyjny i in.
Picarro opracowywuje czułe urządzenie pomiarowe do badania składu powietrza atmosferycznego
piątek, 01 luty 2008
Picarro, producent analizatorów gazów śladowych, wyprodukował EnviroSense 3000i, polowy, pracujący w czasie rzeczywistym monitor gazu zewnętrznego. Monitor mierzy poziom zawartego w atmosferze metanu i dwutlenku węgla z... więcej »
Arrowhead opracowywuje superlekkie butelki
piątek, 01 luty 2008
Firma Arrowhead, producent butelek na wodę, opracowała półlitrową butelkę, która zawiera o 30% mniej plastiku niż zwykłe opakowanie na napoje o takiej samej pojemności. Butelkę tę, o nazwie Eco-shape, zaprojektowano tak, by... więcej »
210 000 części pracujących razem
niedziela, 01 lipiec 2007
Lokomotywa GE Evolution® Hybrid jest jednym z 11 nowych produktów zaprezentowanych 24 maja 2007 w ramach strategii Ecomagination. Ta pierwsza na świecie hybrydowa lokomotywa towarowa jest w stanie przetwarzać energię termiczną... więcej »
Ciepło z Ziemi: geotermia
piątek, 01 czerwiec 2007
Szacuje się, że 30% ciepła Ziemi jest wynikiem działania procesów geologicznych, a 70% – wynikiem rozpadu pierwiastków promieniotwórczych. Pozyskiwanie ciepła z Ziemi dopiero od niedawna rozwija się szerzej. Pierwsze tego typu... więcej »
Samochód z plastiku
wtorek, 01 maj 2007
Innowacyjne rozwiązania z użyciem tworzyw sztucznych. QarmaQ – nowy Hyundai z segmentu CUV, czyli crossover utility vehicle – jest wspólnym projektem firm GE Plastics oraz Hyundai. Wykorzystano w nim swobodę projektowania i... więcej »
Eko energia możliwości i wyzwania
czwartek, 01 marzec 2007
Z powodu zawirowań politycznych i ekonomicznych, ceny tradycyjnych paliw kopalnych cały czas rosną. Za to urządzenia do pozyskiwania energii odnawialnej stają się coraz wydajniejsze i tańsze, przez co znajdują się w zasięgu... więcej »
Nakręcane samochody
czwartek, 01 marzec 2007
Abstrahując od wypowiedzi Charlesa J. Murraya, redaktora Design News USA (patrz ramka obok), nie sposób jednak nie zgodzić się ze stwierdzeniem, iż najczęściej podróżujemy samochodem na dystansach nie przekraczających 100 km... więcej »
Z wiatrem
czwartek, 01 luty 2007
GE Energy rozpocznie produkcję turbiny wiatrowej o wyższej mocy i zwiększonej wydajności, niezbędnej w zastosowaniach lądowych. Najnowszy model 2.5xl zaprojektowany został z myślą o potrzebach krajów Unii Europejskiej, gdzie brak... więcej »
Sprytny sposób regeneracji tworzyw
piątek, 01 grudzień 2006
Nowe przyjazne dla środowiska materiały zawierają jako materiał wsadowy tworzywa pokonsumpcyjne, a nie regranulat. Zobowiązanie GE Plastics, iż będzie on wytwarzać materiały przyjazne dla środowiska, zaczyna przynosić efekty.... więcej »
Zgodność z RoHS, czyli „zielonej inżynierii ciąg dalszy”
środa, 01 listopad 2006
Zgodność z RoHS jest tylko jedną z kwestii branych pod uwagę przez projektantów. Bez względu na to, gdzie dzisiaj spojrzymy, zauważymy, że w wielu reklamach, kartach danych oraz katalogach coraz częściej pojawia się znany symbol... więcej »

Ostatnio dodane produkty

Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Firma: ETREL
Lutownica dla majsterkowiczów i nie tylko. Lutownica transformatorowa LT-100 Professional Polskiej Produkcji   L ...

Falownik PowerFlex 525 Allen-Bradley
Falownik PowerFlex 525 Allen-Bradley
Firma: MAXTER
Falownik PowerFlex 525 PowerFlex 525 to falownik dla samodzielnych maszyn jak i prostych układów zintegrowanych. W falowniku tym  zastosowano wiele standardów komunikacji, różne tryby sterowania silnikiem, funkcję bezpiecznego zatrzymania (STO) oraz tryb oszczędzania energii. ...

MO 400 przycisk pojemnościowy
MO 400 przycisk pojemnościowy
Przycisk pojemnościowy zbliżeniowy. Szczelność: IP67 Przeznaczenie: rynek motoryzacyjny, autobusy, tramwaje, pojazdy specjalne. Podświetlenie ledowe. Napięcie pracy: 10-30V DC Temperatura pracy: -30 st.C +70 st.C ...

Opakowania wielokrotnego użytku
Opakowania wielokrotnego użytku
Opakowania wielokrotnego użytku producent NGplast. Specjalizujemy się w produkcji opakowań, pojemników, pudeł z tworzyw sztucznych, których wytrzymałość i walory znakomicie spisują się w procesach wielokrotnego używania opakowań. W różnych branżach, w logistyce produkcji i łańcuchach dostaw takie właś ...

Softstart HFR1045 45 kW Eura Drives
Softstart HFR1045 45 kW Eura Drives
Softstart HFR1045 Eura Drives z serii HFR1000 o mocy 45 kW. ...


WydarzeniaWYRÓŻNIONE FIRMY

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969


SONDA


preferuję wydanie papierowe, do portalu zaglądam rzadko
preferuję informacje zamieszczone na portalu, wydanie papierowe nie jest dla mnie ważne
preferuję wydanie Design News Polska w formie PDF do ściągnięcia z portalu i przeglądanie informacji off-line


O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce