Kanały RSS   CAD / CAM / CAE / MES

Nowości, informacje o programach, technologiach, sprzęcie, akcesoriach oraz przykłady zastosowań dotyczące dziedziny komputerowego konstruowania i wytwarzania. W tym dziale zajmujemy się między innymi, tematyką związaną z oprogramowaniem, szybkim prototypowaniem, sprzętem i akcesoriami wymaganymi i pomocnymi do konstruowania, modelowania 3D i budowania elementów na bazie komputerowych modeli 3D.
Cyfrowe prototypowanie w przemyśle motoryzacyjnym
wtorek, 01 kwiecień 2008
Jeszcze kilka lat temu hasło Modelowanie 3D było synonimem stosowania najnowszej technologii, drogiej i dostępnej dla wybranych. Dziś modelowanie 3D to za mało, aby oprogramowanie wytrzymało olbrzymią presję oczekiwań klientów.... więcej »
NX Cam - innowacyjne rozwiązania
wtorek, 01 kwiecień 2008
NX (dana nazwa Unigraphics) należy do systemów wyższego rzędu, który zapewnia kompleksowe rozwiązanie CAD/CAM/CAE/PDM. Moduł CAM systemu NX (NX CAM Express) jest od niedawna dostępny jako niezależny program i może stanowić moduł... więcej »
Model wirtualny wsparty wydrukiem 3D
wtorek, 01 kwiecień 2008
Od dawna próbowano znaleźć sposób na wyeliminowanie błędów z prototypów na jak najwcześniejszym etapie, a także maksymalnie przyspieszyć czas wprowadzenia nowego produktu na rynek. Odpowiedzią na te potrzeby było pojawienie się... więcej »
Warsztaty Lenovo ThinkStation
sobota, 01 marzec 2008
Firma Lenovo Technology Polska w dniu 7 marca 2008 r. zorganizowała warsztat dla przedstawicieli mediów, poświęcony wprowadzeniu na polski rynek stacji roboczych Lenovo ThinkStation. Spotkanie poprowadził Piotr Loda, Technical... więcej »
Nowy program SolidWorks 2009
X Międzynarodowa Konferencja SolidWorks World 2008 w San Diego, CA, U.S.A.

sobota, 01 marzec 2008
W pięknym i słonecznym San Diego, w stanie Kalifornia, w dniach od 20.01.2008 do 23.01.2008, odbyła się X Międzynarodowa Konferencja SolidWorks dla użytkowników oprogramowania do modelowania w 3D. W tym roku spotkanie odbyło się... więcej »
Autodesk 2009 - nowa linia rozwiązań
sobota, 01 marzec 2008
W Warszawie, 5 marca 2008 r. w Hotelu Intercontinental, odbyła się Konferencja poświęcona prezentacji nowej linii rozwiązań Autodesk 2009. Spotkanie zostało zorganizowane dla grupy dziennikarzy, którzy zajmują się tematyką... więcej »
Space Explorer - manipulator 3D firmy 3Dconnexion zdobywa prestiżową nagrodę iF Product Design Award.
sobota, 01 marzec 2008
W uznaniu za swój ergonomiczny i innowacyjny design SpaceExplorer firmy 3Dconnexion został nagrodzony na iF Product Design Award 2008 w kategorii „komputery”. Ta prestiżowa, międzynarodowa nagroda jest jednym z najstarszych i... więcej »
Skaner Z Corp. stawia na dokładność
sobota, 01 marzec 2008
ZScanner 800 wyposażony został w trzecią kamerę wysokiej rozdzielczości, która znacznie zwiększa rozdzielczość i dokładność skanowania.   Nowy skaner 3D ZScanner 800 wykorzystuje trzecią kamerę, by pięciokrotnie zwiększyć... więcej »
Latająca platforma badawcza
sobota, 01 marzec 2008
Zaprojektowany i konstruowany przy wykorzystaniu najnowszych zdobyczy techniki bezzałogowy model badawczy nowoczesnego samolotu pasażerskiego - IEP, już niedługo wzbije się w powietrze więcej »
Wykorzystaj Potencjał CNC Alpha CAM
sobota, 01 marzec 2008
Nie każdy przyszły bądź aktualny właściciel maszyny sterowanej numerycznie wie, iż istnieją pewne narzędzia pozwalające na wykorzystanie jej w większym stopniu. Narzędziem takim jest AlphaCAM - wyspecjalizowane oprogramowanie... więcej »

Ostatnio dodane produkty

Nurnikowy miernik poziomu NIVOS
Nurnikowy miernik poziomu NIVOS
Wskaźnik poziomu – Nurnik NIVOS Prosty, lokalny wskaźnik poziomu ze stali nierdzewnej, niewymagający zasilania. Posiada łatwy i czytelny analogowy wskaźnik umieszczony na głowicy. Jest prosty w instalacji i uruchomieniu. Nie jest wymagana żadna szczególna konserwacja, z wyjątkiem okresowego czyszczenia z osadu. Zaletą nurnika ...

Wentylatory z opcją montażu bez użycia narzędzi
Wentylatory z opcją montażu bez użycia narzędzi
Firma: CSI S.A.
Lata doświadczeń firmy spowodowały, że wentylatory filtrujące Pfannenberg stały się swoistym wzorem dla innych. Dzięki żebrom oraz łopatkom wirnika zoptymalizowanym pod kątem przepływu osiągają one szczególnie wysokie natężenie przepływu powietrza przy minimalnym zużyciu energii, zachowując przy tym niezwykle wysoki stopień ochrony IP 55. ...

Softstarter SMC-3 Allen-Bradley
Softstarter SMC-3 Allen-Bradley
Firma: MAXTER
SMC-3 Allen-Bradley przeznaczony jest do łagodnego rozruchu silników co minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych napędu. ...

Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Firma: ETREL
Lutownica dla majsterkowiczów i nie tylko. Lutownica transformatorowa LT-100 Professional Polskiej Produkcji   L ...

MO 400 przycisk pojemnościowy
MO 400 przycisk pojemnościowy
Przycisk pojemnościowy zbliżeniowy. Szczelność: IP67 Przeznaczenie: rynek motoryzacyjny, autobusy, tramwaje, pojazdy specjalne. Podświetlenie ledowe. Napięcie pracy: 10-30V DC Temperatura pracy: -30 st.C +70 st.C ...


WydarzeniaWYRÓŻNIONE FIRMY

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969


SONDA


preferuję wydanie papierowe, do portalu zaglądam rzadko
preferuję informacje zamieszczone na portalu, wydanie papierowe nie jest dla mnie ważne
preferuję wydanie Design News Polska w formie PDF do ściągnięcia z portalu i przeglądanie informacji off-line


O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce