Kanały RSS   CAD / CAM / CAE / MES

Nowości, informacje o programach, technologiach, sprzęcie, akcesoriach oraz przykłady zastosowań dotyczące dziedziny komputerowego konstruowania i wytwarzania. W tym dziale zajmujemy się między innymi, tematyką związaną z oprogramowaniem, szybkim prototypowaniem, sprzętem i akcesoriami wymaganymi i pomocnymi do konstruowania, modelowania 3D i budowania elementów na bazie komputerowych modeli 3D.
Autodesk 2009 - nowa linia rozwiązań
sobota, 01 marzec 2008
W Warszawie, 5 marca 2008 r. w Hotelu Intercontinental, odbyła się Konferencja poświęcona prezentacji nowej linii rozwiązań Autodesk 2009. Spotkanie zostało zorganizowane dla grupy dziennikarzy, którzy zajmują się tematyką... więcej »
Space Explorer - manipulator 3D firmy 3Dconnexion zdobywa prestiżową nagrodę iF Product Design Award.
sobota, 01 marzec 2008
W uznaniu za swój ergonomiczny i innowacyjny design SpaceExplorer firmy 3Dconnexion został nagrodzony na iF Product Design Award 2008 w kategorii „komputery”. Ta prestiżowa, międzynarodowa nagroda jest jednym z najstarszych i... więcej »
Skaner Z Corp. stawia na dokładność
sobota, 01 marzec 2008
ZScanner 800 wyposażony został w trzecią kamerę wysokiej rozdzielczości, która znacznie zwiększa rozdzielczość i dokładność skanowania.   Nowy skaner 3D ZScanner 800 wykorzystuje trzecią kamerę, by pięciokrotnie zwiększyć... więcej »
Latająca platforma badawcza
sobota, 01 marzec 2008
Zaprojektowany i konstruowany przy wykorzystaniu najnowszych zdobyczy techniki bezzałogowy model badawczy nowoczesnego samolotu pasażerskiego - IEP, już niedługo wzbije się w powietrze więcej »
Wykorzystaj Potencjał CNC Alpha CAM
sobota, 01 marzec 2008
Nie każdy przyszły bądź aktualny właściciel maszyny sterowanej numerycznie wie, iż istnieją pewne narzędzia pozwalające na wykorzystanie jej w większym stopniu. Narzędziem takim jest AlphaCAM - wyspecjalizowane oprogramowanie... więcej »
Autodesk - Alias Studio - nowy początek cyklu projektowania
sobota, 01 marzec 2008
Alias Studio - o ogromnych możliwościach - służy wzornictwu w zakresie zaawansowanego modelowania powierzchniowego, zwłaszcza w branży mechanicznej. Natomiast Autodesk Showcase jest programem wspomagającym proces decyzyjny w... więcej »
Drugie życie: wirtualny wszechświat dla prawdziwej inżynierii
piątek, 01 luty 2008
Stosując narzędzia budowlane SL, inżynierowie ułatwiają zmianę paradygmatu w dziedzinie wspomaganego komputerowo projektowania. Na początku był stół kreślarski i ołówek. Potem komputerowo wspomagane projektowanie w dwóch... więcej »
Projektowanie z wykorzystaniem modeli – nowa dziedzina komputerowego wspomagania prac inżynierskich
piątek, 01 luty 2008
Możliwości komputerowego wspomagania prac inżynierskich (CAE) cały czas ewoluują i rosną w miarę, jak zwiększa się moc obliczeniowa komputerów stacjonarnych. To pozwala producentom oprogramowania opracowywać programy o większych... więcej »
Kierunki rozwoju systemów CAD: KBE (cz. IV)
sobota, 01 wrzesień 2007
Pomysł nowego wyrobu, nawet jeśli nie rodzi się w biurze konstrukcyjnym czy technologicznym, jest realizowany przez konstruktora lub zespół konstruktorów, którzy oceniają przydatność, możliwość wykonania, koszt itd., aby dobre... więcej »
Projektowanie elementów blachowych w AIS2008
sobota, 01 wrzesień 2007
Moduł do projektowania elementów konstrukcji blachowych w Autodesk Inventor jest przeznaczony do projektowania metalowych obudów urządzeń, jak również rozmaitych elementów konstrukcyjnych z blach, takich jak: wsporniki, okucia,... więcej »

Ostatnio dodane produkty

Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Firma: ETREL
Lutownica dla majsterkowiczów i nie tylko. Lutownica transformatorowa LT-100 Professional Polskiej Produkcji   L ...

Falownik PowerFlex 525 Allen-Bradley
Falownik PowerFlex 525 Allen-Bradley
Firma: MAXTER
Falownik PowerFlex 525 PowerFlex 525 to falownik dla samodzielnych maszyn jak i prostych układów zintegrowanych. W falowniku tym  zastosowano wiele standardów komunikacji, różne tryby sterowania silnikiem, funkcję bezpiecznego zatrzymania (STO) oraz tryb oszczędzania energii. ...

MO 400 przycisk pojemnościowy
MO 400 przycisk pojemnościowy
Przycisk pojemnościowy zbliżeniowy. Szczelność: IP67 Przeznaczenie: rynek motoryzacyjny, autobusy, tramwaje, pojazdy specjalne. Podświetlenie ledowe. Napięcie pracy: 10-30V DC Temperatura pracy: -30 st.C +70 st.C ...

Opakowania wielokrotnego użytku
Opakowania wielokrotnego użytku
Opakowania wielokrotnego użytku producent NGplast. Specjalizujemy się w produkcji opakowań, pojemników, pudeł z tworzyw sztucznych, których wytrzymałość i walory znakomicie spisują się w procesach wielokrotnego używania opakowań. W różnych branżach, w logistyce produkcji i łańcuchach dostaw takie właś ...

Softstart HFR1045 45 kW Eura Drives
Softstart HFR1045 45 kW Eura Drives
Softstart HFR1045 Eura Drives z serii HFR1000 o mocy 45 kW. ...


WydarzeniaWYRÓŻNIONE FIRMY

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969


SONDA


preferuję wydanie papierowe, do portalu zaglądam rzadko
preferuję informacje zamieszczone na portalu, wydanie papierowe nie jest dla mnie ważne
preferuję wydanie Design News Polska w formie PDF do ściągnięcia z portalu i przeglądanie informacji off-line


O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce