Kanały RSS   CAD / CAM / CAE / MES

Nowości, informacje o programach, technologiach, sprzęcie, akcesoriach oraz przykłady zastosowań dotyczące dziedziny komputerowego konstruowania i wytwarzania. W tym dziale zajmujemy się między innymi, tematyką związaną z oprogramowaniem, szybkim prototypowaniem, sprzętem i akcesoriami wymaganymi i pomocnymi do konstruowania, modelowania 3D i budowania elementów na bazie komputerowych modeli 3D.
Potencjał rynku Rapid Prototyping
czwartek, 01 maj 2008
SLS doskonałą technologią wytwarzania przedmiotów. Nieustanny rozwój technik przyrostowych spowodował, iż laser zaczęto wykorzystywać do spajania materiałów takich jak proszki poliamidowe, proszki aluminiowe, mieszaniny tych... więcej »
Cyfrowe prototypowanie w przemyśle maszynowym
czwartek, 01 maj 2008
Idea Cyfrowego Prototypu w indywidualny sposób przekłada się na różne branże przemysłowe. W poprzednim artykule analizowaliśmy przykład realizacji cyfrowego modelu siedziska auta osobowego. W dzisiejszym artykule chciałabym zająć... więcej »
Notebooki Toshiba rozpoznają twarze
czwartek, 01 maj 2008
Data urodzenia, imię teściowej, nazwisko panieńskie żony – takimi hasłami najczęściej są zabezpieczane komputery. Od niedawna zabezpieczenie komputera przed niepowołanym dostępem było możliwe także poprzez odcisk palca i... więcej »
Przenośna myszka 3D firmy 3Dconnexion
wtorek, 01 kwiecień 2008
3DConnexion ogłosiło nową pozycję w swojej linii produktów 3D – SpaceNavigator for Notebooks. Zaprojektowany do mobilnych zastosowań przez użytkowników profesjonalnych jak i entuzjastów 3D SpaceNavigator for Notebooks udostępnia... więcej »
Lenovo ThinkPad X300
wtorek, 01 kwiecień 2008
Firma Lenovo wprowadziła do sprzedaży notebook ThinkPad X300 – bardzo cienki (1,85 cm) i lekki (1,33 kG) oraz w pełni funkcjonalny komputer przenośny o kodowej nazwie „Kodachi” oznaczającej cienki, samurajski miecz. więcej »
Cyfrowe prototypowanie w przemyśle motoryzacyjnym
wtorek, 01 kwiecień 2008
Jeszcze kilka lat temu hasło Modelowanie 3D było synonimem stosowania najnowszej technologii, drogiej i dostępnej dla wybranych. Dziś modelowanie 3D to za mało, aby oprogramowanie wytrzymało olbrzymią presję oczekiwań klientów.... więcej »
NX Cam - innowacyjne rozwiązania
wtorek, 01 kwiecień 2008
NX (dana nazwa Unigraphics) należy do systemów wyższego rzędu, który zapewnia kompleksowe rozwiązanie CAD/CAM/CAE/PDM. Moduł CAM systemu NX (NX CAM Express) jest od niedawna dostępny jako niezależny program i może stanowić moduł... więcej »
Model wirtualny wsparty wydrukiem 3D
wtorek, 01 kwiecień 2008
Od dawna próbowano znaleźć sposób na wyeliminowanie błędów z prototypów na jak najwcześniejszym etapie, a także maksymalnie przyspieszyć czas wprowadzenia nowego produktu na rynek. Odpowiedzią na te potrzeby było pojawienie się... więcej »
Warsztaty Lenovo ThinkStation
sobota, 01 marzec 2008
Firma Lenovo Technology Polska w dniu 7 marca 2008 r. zorganizowała warsztat dla przedstawicieli mediów, poświęcony wprowadzeniu na polski rynek stacji roboczych Lenovo ThinkStation. Spotkanie poprowadził Piotr Loda, Technical... więcej »
Nowy program SolidWorks 2009
X Międzynarodowa Konferencja SolidWorks World 2008 w San Diego, CA, U.S.A.

sobota, 01 marzec 2008
W pięknym i słonecznym San Diego, w stanie Kalifornia, w dniach od 20.01.2008 do 23.01.2008, odbyła się X Międzynarodowa Konferencja SolidWorks dla użytkowników oprogramowania do modelowania w 3D. W tym roku spotkanie odbyło się... więcej »

Ostatnio dodane produkty

Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Firma: ETREL
Lutownica dla majsterkowiczów i nie tylko. Lutownica transformatorowa LT-100 Professional Polskiej Produkcji   L ...

Falownik PowerFlex 525 Allen-Bradley
Falownik PowerFlex 525 Allen-Bradley
Firma: MAXTER
Falownik PowerFlex 525 PowerFlex 525 to falownik dla samodzielnych maszyn jak i prostych układów zintegrowanych. W falowniku tym  zastosowano wiele standardów komunikacji, różne tryby sterowania silnikiem, funkcję bezpiecznego zatrzymania (STO) oraz tryb oszczędzania energii. ...

MO 400 przycisk pojemnościowy
MO 400 przycisk pojemnościowy
Przycisk pojemnościowy zbliżeniowy. Szczelność: IP67 Przeznaczenie: rynek motoryzacyjny, autobusy, tramwaje, pojazdy specjalne. Podświetlenie ledowe. Napięcie pracy: 10-30V DC Temperatura pracy: -30 st.C +70 st.C ...

Opakowania wielokrotnego użytku
Opakowania wielokrotnego użytku
Opakowania wielokrotnego użytku producent NGplast. Specjalizujemy się w produkcji opakowań, pojemników, pudeł z tworzyw sztucznych, których wytrzymałość i walory znakomicie spisują się w procesach wielokrotnego używania opakowań. W różnych branżach, w logistyce produkcji i łańcuchach dostaw takie właś ...

Softstart HFR1045 45 kW Eura Drives
Softstart HFR1045 45 kW Eura Drives
Softstart HFR1045 Eura Drives z serii HFR1000 o mocy 45 kW. ...


WydarzeniaWYRÓŻNIONE FIRMY

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969


SONDA


preferuję wydanie papierowe, do portalu zaglądam rzadko
preferuję informacje zamieszczone na portalu, wydanie papierowe nie jest dla mnie ważne
preferuję wydanie Design News Polska w formie PDF do ściągnięcia z portalu i przeglądanie informacji off-line


O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce