Kanały RSS   CAD / CAM / CAE / MES

Nowości, informacje o programach, technologiach, sprzęcie, akcesoriach oraz przykłady zastosowań dotyczące dziedziny komputerowego konstruowania i wytwarzania. W tym dziale zajmujemy się między innymi, tematyką związaną z oprogramowaniem, szybkim prototypowaniem, sprzętem i akcesoriami wymaganymi i pomocnymi do konstruowania, modelowania 3D i budowania elementów na bazie komputerowych modeli 3D.
Kto zbuduje wszystkie te turbiny?
czwartek, 19 marzec 2009
Wiatr jest wszędzie, ale nie wszędzie można znaleźć doświadczenie w projektowaniu i produkcji, niezbędne do skonstruowania zaawansowanych technicznie maszyn, przekształcających energię wiatru w prąd elektryczny. więcej »
Dassault Systèmes SolidWorks 2008 Press Event
czwartek, 04 grudzień 2008
W pięknej i słonecznej Barcelonie od 17 do 19 września br. odbyła się zorganizowana przez firmę DS SolidWorks konferencja prasowa pod nazwą Dassault Systèmes SolidWorks 2008 Press Event. więcej »
Branża komputerowa kultywuje ekologiczne podejście
piątek, 28 listopad 2008
Firmy zajmują się problemem szybko rosnących cen energii i tworzą bardziej ekologiczne środowisko komputerowe więcej »
AutoCAD Electrical 2009
piątek, 28 listopad 2008
Obecnie wielokrotnie można się spotkać z sytuacją, w której w różnego rodzaju procesach projektowych używane są aplikacje niekoniecznie specyfikowane do tego celu. Jednym z takich przykładów jest projektowanie systemów sterowania. więcej »
POTENCJAŁ RYNKU RAPID PROTOTYPING…
czwartek, 27 listopad 2008
Od pomysłu po gotową wizualizację w tydzień, czyli zastosowanie technologii 3D Printing w modelowaniu przestrzennym więcej »
Bezpośrednie wytwarzanie wspomagane cyfrowo pomaga w operacjach montażowych
czwartek, 27 listopad 2008
Czasy zaawansowanego technicznie, bezpośredniego wytwarzania wspomaganego cyfrowo są jeszcze przed nami, ale Oreck wykorzystuje tę technologię już teraz, jako metodę produkcji przyrządów do montażu i demontażu, pomocy montażowych... więcej »
Z Paryża do Pekinu na piechotę
czwartek, 27 listopad 2008
Profesor wyrusza na wirtualny ultramaraton o długości 10 000 km, by pomóc w stworzeniu biorealistycznego, trójwymiarowego modelu ludzkiej stopy. Co wspólnego ma ze sobą bieganie w maratonach i technologia trójwymiarowej... więcej »
Manipulatory 3D firmy 3Dconnexion usprawniają proces projektowania w nowym oprogramowaniu Siemens Solid Edge
czwartek, 27 listopad 2008
Rodzina manipulatorów 3D firmy 3Dconnexion jest już wspierana przez niedawno wydaną wersję oprogramowania Siemens Solid Edge® z technologią Synchronous Technology, zapewniając zaawansowane możliwości nawigacji w dokumentach Solid... więcej »
Alaris30 kompaktowy system drukowania 3D
czwartek, 27 listopad 2008
Alaris30 – najnowszy kompaktowy system szybkiego prototypowania zapewnia wysoką jakość wydruku przy minimalizacji kosztów. Od teraz tworzenie prototypów o wysokiej jakości powierzchni, niezwykłej dokładności i wyrazistych... więcej »
Epson rozszerza europejski program recyklingu kaset po atramencie o drukarki wielkoformatowe
czwartek, 27 listopad 2008
Nowa drukarka Stylus Pro GS6000 sprzedawana jest razem z pojemnikiem do recyklingu. Epson, producent drukarek, projektorów LCD i innych produktów z zakresu obrazowania, rozszerza swoją inicjatywę Collect&Recycle (Zbierz i... więcej »

Ostatnio dodane produkty

Nurnikowy miernik poziomu NIVOS
Nurnikowy miernik poziomu NIVOS
Wskaźnik poziomu – Nurnik NIVOS Prosty, lokalny wskaźnik poziomu ze stali nierdzewnej, niewymagający zasilania. Posiada łatwy i czytelny analogowy wskaźnik umieszczony na głowicy. Jest prosty w instalacji i uruchomieniu. Nie jest wymagana żadna szczególna konserwacja, z wyjątkiem okresowego czyszczenia z osadu. Zaletą nurnika ...

Wentylatory z opcją montażu bez użycia narzędzi
Wentylatory z opcją montażu bez użycia narzędzi
Firma: CSI S.A.
Lata doświadczeń firmy spowodowały, że wentylatory filtrujące Pfannenberg stały się swoistym wzorem dla innych. Dzięki żebrom oraz łopatkom wirnika zoptymalizowanym pod kątem przepływu osiągają one szczególnie wysokie natężenie przepływu powietrza przy minimalnym zużyciu energii, zachowując przy tym niezwykle wysoki stopień ochrony IP 55. ...

Softstarter SMC-3 Allen-Bradley
Softstarter SMC-3 Allen-Bradley
Firma: MAXTER
SMC-3 Allen-Bradley przeznaczony jest do łagodnego rozruchu silników co minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych napędu. ...

Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Firma: ETREL
Lutownica dla majsterkowiczów i nie tylko. Lutownica transformatorowa LT-100 Professional Polskiej Produkcji   L ...

MO 400 przycisk pojemnościowy
MO 400 przycisk pojemnościowy
Przycisk pojemnościowy zbliżeniowy. Szczelność: IP67 Przeznaczenie: rynek motoryzacyjny, autobusy, tramwaje, pojazdy specjalne. Podświetlenie ledowe. Napięcie pracy: 10-30V DC Temperatura pracy: -30 st.C +70 st.C ...


WydarzeniaWYRÓŻNIONE FIRMY

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969


SONDA


preferuję wydanie papierowe, do portalu zaglądam rzadko
preferuję informacje zamieszczone na portalu, wydanie papierowe nie jest dla mnie ważne
preferuję wydanie Design News Polska w formie PDF do ściągnięcia z portalu i przeglądanie informacji off-line


O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce