Kanały RSS   CAD / CAM / CAE / MES

Nowości, informacje o programach, technologiach, sprzęcie, akcesoriach oraz przykłady zastosowań dotyczące dziedziny komputerowego konstruowania i wytwarzania. W tym dziale zajmujemy się między innymi, tematyką związaną z oprogramowaniem, szybkim prototypowaniem, sprzętem i akcesoriami wymaganymi i pomocnymi do konstruowania, modelowania 3D i budowania elementów na bazie komputerowych modeli 3D.
Platformy wiertnicze i kompleksowe instalacje przemysłowe z Poznania
wtorek, 24 luty 2015
NAVIC optymalizuje i przyspiesza proces projektowania platform wiertniczych oraz obiektów przemysłowych w oparciu o rozwiązania Autodesk. NAVIC Engineering Polska ujednolica oprogramowanie w oparciu o najnowsze pakiety... więcej »
Poznali tajniki projektowania
poniedziałek, 16 luty 2015
Za uczniami Technikum Mechanicznego kolejne spotkanie w ramach Waterjet Academy. Tym razem odbyło się ono w ich szkole i były to zajęcia praktyczne – młodzi ludzie poznawali tajniki programu OMAX Layout, który służy do... więcej »
Autodesk Inventor 2010 - Narzędzia do projektowania części z tworzyw sztucznych
sobota, 06 luty 2010
Tworzywa sztuczne z uwagi na swe wszechstronne, modyfikowalne właściwości oraz koszty wytworzenia stały się w ostatnich latach niezwykle popularnym materiałem w wielu branżach przemysłowych, wypierając tam, gdzie to możliwe... więcej »
Medyczne wykorzystanie technologii szybkiego prototypowania
sobota, 06 luty 2010
Coraz częściej można zaobserwować przenikanie się technologii szybkiego prototypowania ze światem medycznym. Technologie te – wykorzystywane na początku głównie przy tworzeniu aparatury medycznej – pojawiają się także w salach... więcej »
Podzespoły na życzenie przyspieszają produkcję
sobota, 06 luty 2010
Technologie przyrostowe wytwarzania, początkowo opracowane w celu szybkiego wykonywania prototypów, szeroko wkraczają w obszar produkcji, szczególnie w takich zastosowaniach jak wykonywanie przyrządów i uchwytów. więcej »
Urządzenia pobierające energię z otoczenia
czwartek, 09 lipiec 2009
Komponenty elektroniczne klasy ultra-low-power (bardzo małej mocy) umożliwiają zastosowanie nowej generacji urządzeń elektronicznych bez baterii i bezprzewodowych więcej »
AutoCAD® Electrical 2010 NOWE FUNKCJONALNOŚCI
środa, 08 lipiec 2009
AutoCAD Electrical 2010 to już kolejna wersja programu z rodziny AutoCAD®, przeznaczona do tworzenia i modyfikowania systemów sterowania. Program został stworzony w celu ułatwienia i przyspieszenia pracy projektantów elektryków.... więcej »
Synchronous Technology w NX CAM
środa, 08 lipiec 2009
NX (dawny Unigraphics) to system wyższego rzędu klasy CAD/CAM/CAE/PLM szeroko stosowany w światowym i krajowym przemyśle narzędziowym, lotniczym, motoryzacyjnym i dóbr konsumpcyjnych. Do ostatniej wersji - oznaczonej numerem NX 6... więcej »
Szybsze procesory torują drogę systemom wizyjnym oraz telewizji trójwymiarowej
czwartek, 07 maj 2009
Wielordzeniowe mikrosterowniki i cyfrowe procesory sygnałowe zwiększą bezpieczeństwo samochodów i udoskonalą rozrywkę więcej »
Co nowego w Autodesk Inventor 2010
czwartek, 07 maj 2009
Linia produktowa Autodesk® Inventor® 2010 przynosi znaczące udoskonalenia z zakresu obsługi oraz wydajności, które są odpowiedzią na potrzeby bardzo szerokiej grupy użytkowników. Jest wiele powodów, dla których można... więcej »

Ostatnio dodane produkty

Nurnikowy miernik poziomu NIVOS
Nurnikowy miernik poziomu NIVOS
Wskaźnik poziomu – Nurnik NIVOS Prosty, lokalny wskaźnik poziomu ze stali nierdzewnej, niewymagający zasilania. Posiada łatwy i czytelny analogowy wskaźnik umieszczony na głowicy. Jest prosty w instalacji i uruchomieniu. Nie jest wymagana żadna szczególna konserwacja, z wyjątkiem okresowego czyszczenia z osadu. Zaletą nurnika ...

Wentylatory z opcją montażu bez użycia narzędzi
Wentylatory z opcją montażu bez użycia narzędzi
Firma: CSI S.A.
Lata doświadczeń firmy spowodowały, że wentylatory filtrujące Pfannenberg stały się swoistym wzorem dla innych. Dzięki żebrom oraz łopatkom wirnika zoptymalizowanym pod kątem przepływu osiągają one szczególnie wysokie natężenie przepływu powietrza przy minimalnym zużyciu energii, zachowując przy tym niezwykle wysoki stopień ochrony IP 55. ...

Softstarter SMC-3 Allen-Bradley
Softstarter SMC-3 Allen-Bradley
Firma: MAXTER
SMC-3 Allen-Bradley przeznaczony jest do łagodnego rozruchu silników co minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych napędu. ...

Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Firma: ETREL
Lutownica dla majsterkowiczów i nie tylko. Lutownica transformatorowa LT-100 Professional Polskiej Produkcji   L ...

MO 400 przycisk pojemnościowy
MO 400 przycisk pojemnościowy
Przycisk pojemnościowy zbliżeniowy. Szczelność: IP67 Przeznaczenie: rynek motoryzacyjny, autobusy, tramwaje, pojazdy specjalne. Podświetlenie ledowe. Napięcie pracy: 10-30V DC Temperatura pracy: -30 st.C +70 st.C ...


WydarzeniaWYRÓŻNIONE FIRMY

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969


SONDA


preferuję wydanie papierowe, do portalu zaglądam rzadko
preferuję informacje zamieszczone na portalu, wydanie papierowe nie jest dla mnie ważne
preferuję wydanie Design News Polska w formie PDF do ściągnięcia z portalu i przeglądanie informacji off-line


O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce