Kanały RSS   CAD / CAM / CAE / MES

Nowości, informacje o programach, technologiach, sprzęcie, akcesoriach oraz przykłady zastosowań dotyczące dziedziny komputerowego konstruowania i wytwarzania. W tym dziale zajmujemy się między innymi, tematyką związaną z oprogramowaniem, szybkim prototypowaniem, sprzętem i akcesoriami wymaganymi i pomocnymi do konstruowania, modelowania 3D i budowania elementów na bazie komputerowych modeli 3D.
act/cut – uniwersalny i wydajny system do obróbki elementów blaszanych
piątek, 01 czerwiec 2007
„Czas to pieniądz” – tak powie każdy nowoczesny menedżer. Skracanie cyklu wprowadzania produktu na rynek jest czynnikiem, który zapewnia konkurencyjność wyrobów i daje świadectwo nowoczesności oraz innowacyjności procesu... więcej »
Niedokończona historia... K-202
piątek, 01 czerwiec 2007
Niewiele osób kojarzy nazwisko inż. Jacka Karpińskiego. Szkoda. Ten wybitny konstruktor swoimi pomysłami znacznie wyprzedził epokę, w której przyszło mu tworzyć. Niestety, po złej stronie żelaznej kurtyny. Polak urodzony w... więcej »
Pierwsza z Europy Środkowo-Wchodniej
wtorek, 01 maj 2007
Prototypowanie cyfrowe pomaga polskiej firmie efektywniej produkować sprzęt medyczny. Autodesk przyznał firmie Famed Żywiec – największemu producentowi sprzętu medycznego w Polsce – tytuł „Inventor of the Month” za kwiecień 2007... więcej »
Kierunki rozwoju systemów CAD: KBE (cz. I)
wtorek, 01 maj 2007
Od co najmniej 20 lat konstruktor ma do dyspozycji komputerowe systemy wspomagające pracę. Zakres wspomagania prac projektowych przez te systemy jest bardzo różny – od tworzenia rysunków po zaawansowane modelowanie przestrzenne.... więcej »
Od 2D do 3D z formą wtryskową
wtorek, 01 maj 2007
Początki CAD były chyba w większości polskich firm podobne. Zaczęło się od Autocada. Łatwy do opanowania, cenowo przystępny, a czas potrzebny doświadczonemu konstruktorowi oprzyrządowania – korzystającemu dotychczas z deski... więcej »
Knowledge Based Engineering – standardy, automatyzacja, optymalizacja
wtorek, 01 maj 2007
Istotą systemów CAx, jak sama nazwa wskazuje, jest wspomaganie procesów inżynierskich. Początkowo CAD oznaczał elektroniczą deskę kreślarską, która eliminowała czasochłonne rysowanie, ułatwiała nanoszenie zmian i poprawek. Potem... więcej »
Cyfrowe prototypowanie (digital prototyping) cz. I
wtorek, 01 maj 2007
Wykonywanie dokumentacji płaskiej, która opiera się na wcześniej utworzonym modelu trójwymiarowym, to temat znany. Projektanci mają do wyboru różne programy, które lepiej lub gorzej wykonują to zadanie, pozwalając na koniec zdjąć... więcej »
„Explorator” systemów CAD
wtorek, 01 maj 2007
Po SpaceNavigatorze przyszła kolej na kolejny manipulator, udostępniony naszej redacji przez firmę 3Dconnexion. W nasze ręce dostał się „flagowy model”, a w każdym razie – ze zdecydowanie wyższej półki niż poprzednio testowany.... więcej »
CGTech VERICUT wersja 6.1
niedziela, 01 kwiecień 2007
CGTech kontynuuje rozwój oprogramowania do symulacji i weryfikacji CNC – najnowsza wersja VERICUT 6.1 zawiera szereg ulepszeń, w większości wynikających z sugestii użytkowników. VERICUT jest programem weryfikującym,... więcej »
NX CAM Express przełamuje bariery
niedziela, 01 kwiecień 2007
UGS światowy lider i dostawca oprogramowania i usług w dziedzinie PLM wprowadził na światowy rynek CAD/CAM nowy produkt NX CAM Express. Jeszcze do niedawna ograniczeniami przy korzystaniu z rozwiązań wyższego rzędu była wysoka... więcej »

Ostatnio dodane produkty

Softstarter SMC-3 Allen-Bradley
Softstarter SMC-3 Allen-Bradley
Firma: MAXTER
SMC-3 Allen-Bradley przeznaczony jest do łagodnego rozruchu silników co minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych napędu. ...

Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Firma: ETREL
Lutownica dla majsterkowiczów i nie tylko. Lutownica transformatorowa LT-100 Professional Polskiej Produkcji   L ...

MO 400 przycisk pojemnościowy
MO 400 przycisk pojemnościowy
Przycisk pojemnościowy zbliżeniowy. Szczelność: IP67 Przeznaczenie: rynek motoryzacyjny, autobusy, tramwaje, pojazdy specjalne. Podświetlenie ledowe. Napięcie pracy: 10-30V DC Temperatura pracy: -30 st.C +70 st.C ...

Opakowania wielokrotnego użytku
Opakowania wielokrotnego użytku
Opakowania wielokrotnego użytku producent NGplast. Specjalizujemy się w produkcji opakowań, pojemników, pudeł z tworzyw sztucznych, których wytrzymałość i walory znakomicie spisują się w procesach wielokrotnego używania opakowań. W różnych branżach, w logistyce produkcji i łańcuchach dostaw takie właś ...

Softstart HFR1045 45 kW Eura Drives
Softstart HFR1045 45 kW Eura Drives
Softstart HFR1045 Eura Drives z serii HFR1000 o mocy 45 kW. ...


WydarzeniaWYRÓŻNIONE FIRMY

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969


SONDA


preferuję wydanie papierowe, do portalu zaglądam rzadko
preferuję informacje zamieszczone na portalu, wydanie papierowe nie jest dla mnie ważne
preferuję wydanie Design News Polska w formie PDF do ściągnięcia z portalu i przeglądanie informacji off-line


O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce