Kanały RSS   CAD / CAM / CAE / MES

Nowości, informacje o programach, technologiach, sprzęcie, akcesoriach oraz przykłady zastosowań dotyczące dziedziny komputerowego konstruowania i wytwarzania. W tym dziale zajmujemy się między innymi, tematyką związaną z oprogramowaniem, szybkim prototypowaniem, sprzętem i akcesoriami wymaganymi i pomocnymi do konstruowania, modelowania 3D i budowania elementów na bazie komputerowych modeli 3D.
Autodesk - Alias Studio - nowy początek cyklu projektowania
sobota, 01 marzec 2008
Alias Studio - o ogromnych możliwościach - służy wzornictwu w zakresie zaawansowanego modelowania powierzchniowego, zwłaszcza w branży mechanicznej. Natomiast Autodesk Showcase jest programem wspomagającym proces decyzyjny w... więcej »
Drugie życie: wirtualny wszechświat dla prawdziwej inżynierii
piątek, 01 luty 2008
Stosując narzędzia budowlane SL, inżynierowie ułatwiają zmianę paradygmatu w dziedzinie wspomaganego komputerowo projektowania. Na początku był stół kreślarski i ołówek. Potem komputerowo wspomagane projektowanie w dwóch... więcej »
Projektowanie z wykorzystaniem modeli – nowa dziedzina komputerowego wspomagania prac inżynierskich
piątek, 01 luty 2008
Możliwości komputerowego wspomagania prac inżynierskich (CAE) cały czas ewoluują i rosną w miarę, jak zwiększa się moc obliczeniowa komputerów stacjonarnych. To pozwala producentom oprogramowania opracowywać programy o większych... więcej »
Kierunki rozwoju systemów CAD: KBE (cz. IV)
sobota, 01 wrzesień 2007
Pomysł nowego wyrobu, nawet jeśli nie rodzi się w biurze konstrukcyjnym czy technologicznym, jest realizowany przez konstruktora lub zespół konstruktorów, którzy oceniają przydatność, możliwość wykonania, koszt itd., aby dobre... więcej »
Projektowanie elementów blachowych w AIS2008
sobota, 01 wrzesień 2007
Moduł do projektowania elementów konstrukcji blachowych w Autodesk Inventor jest przeznaczony do projektowania metalowych obudów urządzeń, jak również rozmaitych elementów konstrukcyjnych z blach, takich jak: wsporniki, okucia,... więcej »
„Nowy, wspaniały świat” rozwoju produktu
sobota, 01 wrzesień 2007
Globalne Środowisko Współpracy (Global Collaboration Environment) pozwala partnerom pracującym nad 787 projektować, konstruować i testować podzespoły i systemy produkcyjne, które mają być wykorzystane do budowy samolotu, przy... więcej »
VisualDSS – kolejny system wspierania procesu decyzyjnego w inżynierii
sobota, 01 wrzesień 2007
VisualDSS katalizatorem dla projektowania z wykorzystaniem symulacji. ESI Group, pionier i jeden z liczących się producentów oprogramowania do cyfrowej symulacji z zastosowaniem fizyki materiałowej, poinformował o wprowadzeniu na... więcej »
Wspracie dla programu Blender
sobota, 01 wrzesień 2007
3Dconnexion a Logitech company, 7 sierpnia 2007 roku ogłosiła oficjalną wersję Beta Plug-In, która umożliwi wspracie myszkom 3D dla programu Blender, darmowej i dostępnej dla wszystkich aplikacji 3D Digital Content Creation.... więcej »
Plotery wielkoformatowe
niedziela, 01 lipiec 2007
Historia jednego z liczących się producentów ploterów i drukarek wielkoformatowych sięga 1877 roku. Nazwę Océ (utworzoną od niemieckiego skrótu o.c. – ohne componenten, czyli bez dodatków) zastosowano po raz pierwszy w 1918 roku,... więcej »
Kierunki rozwoju systemów CAD: KBE (cz. III)
niedziela, 01 lipiec 2007
Kontynuując rozpoczęty w poprzednich odcinkach tego cyklu temat budowy inteligentnego środowiska projektowego w systemach CAD, chciałbym zwrócić uwagę Czytelnika na aspekt związany bezpośrednio z konstruktorem jako tym, który nie... więcej »

Ostatnio dodane produkty

Nurnikowy miernik poziomu NIVOS
Nurnikowy miernik poziomu NIVOS
Wskaźnik poziomu – Nurnik NIVOS Prosty, lokalny wskaźnik poziomu ze stali nierdzewnej, niewymagający zasilania. Posiada łatwy i czytelny analogowy wskaźnik umieszczony na głowicy. Jest prosty w instalacji i uruchomieniu. Nie jest wymagana żadna szczególna konserwacja, z wyjątkiem okresowego czyszczenia z osadu. Zaletą nurnika ...

Wentylatory z opcją montażu bez użycia narzędzi
Wentylatory z opcją montażu bez użycia narzędzi
Firma: CSI S.A.
Lata doświadczeń firmy spowodowały, że wentylatory filtrujące Pfannenberg stały się swoistym wzorem dla innych. Dzięki żebrom oraz łopatkom wirnika zoptymalizowanym pod kątem przepływu osiągają one szczególnie wysokie natężenie przepływu powietrza przy minimalnym zużyciu energii, zachowując przy tym niezwykle wysoki stopień ochrony IP 55. ...

Softstarter SMC-3 Allen-Bradley
Softstarter SMC-3 Allen-Bradley
Firma: MAXTER
SMC-3 Allen-Bradley przeznaczony jest do łagodnego rozruchu silników co minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych napędu. ...

Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Firma: ETREL
Lutownica dla majsterkowiczów i nie tylko. Lutownica transformatorowa LT-100 Professional Polskiej Produkcji   L ...

MO 400 przycisk pojemnościowy
MO 400 przycisk pojemnościowy
Przycisk pojemnościowy zbliżeniowy. Szczelność: IP67 Przeznaczenie: rynek motoryzacyjny, autobusy, tramwaje, pojazdy specjalne. Podświetlenie ledowe. Napięcie pracy: 10-30V DC Temperatura pracy: -30 st.C +70 st.C ...


WydarzeniaWYRÓŻNIONE FIRMY

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969


SONDA


preferuję wydanie papierowe, do portalu zaglądam rzadko
preferuję informacje zamieszczone na portalu, wydanie papierowe nie jest dla mnie ważne
preferuję wydanie Design News Polska w formie PDF do ściągnięcia z portalu i przeglądanie informacji off-line


O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce