Kanały RSS   CAD / CAM / CAE / MES

Nowości, informacje o programach, technologiach, sprzęcie, akcesoriach oraz przykłady zastosowań dotyczące dziedziny komputerowego konstruowania i wytwarzania. W tym dziale zajmujemy się między innymi, tematyką związaną z oprogramowaniem, szybkim prototypowaniem, sprzętem i akcesoriami wymaganymi i pomocnymi do konstruowania, modelowania 3D i budowania elementów na bazie komputerowych modeli 3D.
„Nowy, wspaniały świat” rozwoju produktu
sobota, 01 wrzesień 2007
Globalne Środowisko Współpracy (Global Collaboration Environment) pozwala partnerom pracującym nad 787 projektować, konstruować i testować podzespoły i systemy produkcyjne, które mają być wykorzystane do budowy samolotu, przy... więcej »
VisualDSS – kolejny system wspierania procesu decyzyjnego w inżynierii
sobota, 01 wrzesień 2007
VisualDSS katalizatorem dla projektowania z wykorzystaniem symulacji. ESI Group, pionier i jeden z liczących się producentów oprogramowania do cyfrowej symulacji z zastosowaniem fizyki materiałowej, poinformował o wprowadzeniu na... więcej »
Wspracie dla programu Blender
sobota, 01 wrzesień 2007
3Dconnexion a Logitech company, 7 sierpnia 2007 roku ogłosiła oficjalną wersję Beta Plug-In, która umożliwi wspracie myszkom 3D dla programu Blender, darmowej i dostępnej dla wszystkich aplikacji 3D Digital Content Creation.... więcej »
Plotery wielkoformatowe
niedziela, 01 lipiec 2007
Historia jednego z liczących się producentów ploterów i drukarek wielkoformatowych sięga 1877 roku. Nazwę Océ (utworzoną od niemieckiego skrótu o.c. – ohne componenten, czyli bez dodatków) zastosowano po raz pierwszy w 1918 roku,... więcej »
Kierunki rozwoju systemów CAD: KBE (cz. III)
niedziela, 01 lipiec 2007
Kontynuując rozpoczęty w poprzednich odcinkach tego cyklu temat budowy inteligentnego środowiska projektowego w systemach CAD, chciałbym zwrócić uwagę Czytelnika na aspekt związany bezpośrednio z konstruktorem jako tym, który nie... więcej »
CAD dla wyrobów kompozytowych
niedziela, 01 lipiec 2007
Konstrukcje kompozytowe od lat zajmują ważne miejsce w wielu gałęziach przemysłu – elementy samolotów, jachtów, samochodów, zbiorniki... Długo można wymieniać zastosowania laminatów. O wiele krótsza jest lista wyspecjalizowanych... więcej »
Moda na Vaulta
niedziela, 01 lipiec 2007
Podczas tworzenia nowych projektów w Autodesk Inventor jedną z frapujących opcji dla początkujących użytkowników programu jest wybór między typem projektu „pojedynczy”, a typem „Vault”. Zaznaczenie jednego lub drugiego typu na... więcej »
CAD Elektryczny: SEE Electrical Expert
niedziela, 01 lipiec 2007
W erze globalizacji usług znaczna część zakupów nowego oprogramowania jest związana ze współpracą polskich inżynierów z inżynierami w innych krajach Europy. Wymusza to stosowanie kompatybilnych rozwiązań w zakresie projektowania... więcej »
Nie tylko manipulatory
niedziela, 01 lipiec 2007
Wspomaganie projektowania to nie tylko oprogramowanie CAD i pochodne, chociaż gdyby nie ono, prawdopodobnie większość obecnie używanych urządzeń peryferyjnych nigdy nie ujrzałaby światła dziennego. Poza jednostką centralną –... więcej »
Najpopularniejsze oprogramowanie wizualizacyjne na świecie
niedziela, 01 lipiec 2007
Oprogramowanie Wonderware InTouch po raz dwunasty z rzędu zostało uznane za najlepsze w kategorii oprogramowania wizualizacyjnego HMI oraz kategorii SCADA w rankingu „Control Readers’ Choice Awards” amerykańskiego magazynu... więcej »

Ostatnio dodane produkty

Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Lutownica transformatorowa LT-100 Professional
Firma: ETREL
Lutownica dla majsterkowiczów i nie tylko. Lutownica transformatorowa LT-100 Professional Polskiej Produkcji   L ...

Falownik PowerFlex 525 Allen-Bradley
Falownik PowerFlex 525 Allen-Bradley
Firma: MAXTER
Falownik PowerFlex 525 PowerFlex 525 to falownik dla samodzielnych maszyn jak i prostych układów zintegrowanych. W falowniku tym  zastosowano wiele standardów komunikacji, różne tryby sterowania silnikiem, funkcję bezpiecznego zatrzymania (STO) oraz tryb oszczędzania energii. ...

MO 400 przycisk pojemnościowy
MO 400 przycisk pojemnościowy
Przycisk pojemnościowy zbliżeniowy. Szczelność: IP67 Przeznaczenie: rynek motoryzacyjny, autobusy, tramwaje, pojazdy specjalne. Podświetlenie ledowe. Napięcie pracy: 10-30V DC Temperatura pracy: -30 st.C +70 st.C ...

Opakowania wielokrotnego użytku
Opakowania wielokrotnego użytku
Opakowania wielokrotnego użytku producent NGplast. Specjalizujemy się w produkcji opakowań, pojemników, pudeł z tworzyw sztucznych, których wytrzymałość i walory znakomicie spisują się w procesach wielokrotnego używania opakowań. W różnych branżach, w logistyce produkcji i łańcuchach dostaw takie właś ...

Softstart HFR1045 45 kW Eura Drives
Softstart HFR1045 45 kW Eura Drives
Softstart HFR1045 Eura Drives z serii HFR1000 o mocy 45 kW. ...


WydarzeniaWYRÓŻNIONE FIRMY

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969


SONDA


preferuję wydanie papierowe, do portalu zaglądam rzadko
preferuję informacje zamieszczone na portalu, wydanie papierowe nie jest dla mnie ważne
preferuję wydanie Design News Polska w formie PDF do ściągnięcia z portalu i przeglądanie informacji off-line


O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce