Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Żyroskop iSensor zapewnia bezproblemową kontrolę momentu obrotowego

-- piątek, 01 luty 2008

Zastosowanie nowatorskiego czujnika zwiększa niezawodność pomiaru momentu obrotowego w stosowanych w przemyśle elementach łączących.

Zintegrowany żyroskopowy inteligentny czujnik iSensor z nowym LightStar kluczem dynamometrycznym firmy ASIASIASI Data Myte w znaczny sposób redukuje fałszywe odczyty momentów obrotowych. 

Raz po raz branża produkcyjna przekonuje się, jak ważne są elementy łączące, które nie ulegają awariom ani usterkom. Gdy stawką jest często bezpieczeństwo klienta, firmy poszukują rozwiązań technicznych, które pozwolą wyeliminować błędy popełniane przez człowieka przy instalacji elementów łączących.

Przemysł motoryzacyjny jest tego sztandarowym przykładem. Kilka razy dziennie inspektorzy w zakładach samochodowych muszą kontrolować moment obrotowy na elementach łączących związanych z bezpieczeństwem pasażera, takich jak np.: śruby mocujące, śruby ściągów i mocowania pasów bezpieczeństwa. Ich obawy są dwojakiego rodzaju: muszą zagwarantować, że narzędzie z napędem służące do mocowania łącznika funkcjonuje prawidłowo i nie wolno im wypuścić z zakładu produktów mogących stanowić zagrożenie.

W wielu przypadkach technicy nadal mierzą resztkowy moment obrotowy, powoli zwiększając moment obrotowy działający na element łączący, zmniejszając przyłożoną siłę, gdy tylko ten się poruszy i zapamiętując szczytową wartość momentu obrotowego w trakcie tej procedury. Metoda ta może jednak spowodować powstanie błędnych, zbyt wysokich odczytów w przypadku przyłożenia zbyt dużej siły. W innych przypadkach mogą wystąpić błędne, zbyt niskie odczyty, jeśli operator weźmie szarpnięcie lub drganie części za ruch elementu łączącego i odejmie klucz, zanim nastąpi ruch elementu. Te błędne, nieuwzględnione w specyfikacji odczyty mogą być kosztowne, jako że powodują niepotrzebne przetrzymywanie produktów i poszukiwanie przyczyny usterek.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce