Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Z Paryża do Pekinu na piechotę

-- czwartek, 27 listopad 2008

Trójwymiarowy awatar profesora Fuchsa pozwala osobom zainteresowanym uzyskać aktualne informacje na temat położenia biegacza, a także kontrolować jego postępy na drodze z Paryża do Pekinu.

Co wspólnego ma ze sobą bieganie w maratonach i technologia trójwymiarowej wirtualnej rzeczywistości? Aż do dziś – niewiele. Ale Philippe Fuchs, profesor i badacz zajmujący się rzeczywistością wirtualną, współpracuje z firmą Dassault Systemes, by połączyć te dwa światy, biegnąc z Paryżu do Pekinu w ramach projektu, którego celem jest stworzenie biorealistycznego, trójwymiarowego modelu ludzkiej stopy.

Fuchs, który rozpoczął swoją wyczerpującą wyprawę 7 marca, przebiegał od 60 do 85 kilometrów dziennie, czego zwieńczeniem była pięciomiesięczna piesza wędrówka na dystansie 10000 km z Paryża do Pekinu. Dla 57-letniego Fuchsa, profesora w Ecole des Mine de Paris, takie ultra-maratony to nic nowego. Wśród jego osiągnięć można wymienić bieg na trasie Paryż-Ateny, jaki odbył podczas zeszłorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich i podczas którego pokonał on ponad 2400 km w ciągu zaledwie sześciu tygodni.

Projekt Virtual Plus Reality Challenge nabrał kolorów, gdy obie strony zapragnęły wykorzystać możliwości technologii wirtualnej do stworzenia wiarygodnego naukowo, trójwymiarowego symulatora ludzkiej stopy, który można by było wykorzystać do poprawy stanu wiedzy medycyny sportowej, projektowania protez i poprawy skuteczności treningu sportowców. Naukowcy stworzyli już trójwymiarowy model ludzkiej stopy. Dane biometryczne, zebrane podczas biegu Fuchsa na trasie Paryż-Pekin, posłużą do zweryfikowania, czy wirtualna stopa faktycznie zachowuje się tak, jak prawdziwa. Zebrane dane przesyłane są do Marseille Motion Science Institute, trzeciego z partnerów biorących udział w projekcie, mającego, we współpracy z Dassault, zweryfikować trójwymiarowy model stopy.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkie



O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce