Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Wykorzystaj Potencjał CNC Alpha CAM

-- sobota, 01 marzec 2008

Nie każdy przyszły bądź aktualny właściciel maszyny sterowanej numerycznie wie, iż istnieją pewne narzędzia pozwalające na wykorzystanie jej w większym stopniu. Narzędziem takim jest AlphaCAM - wyspecjalizowane oprogramowanie generujące programy sterujące pracą maszyny.

AlphaCAM jest wszechstronnym systemem CAD/CAM przeznaczonym do obróbki CNC drewna, metalu lub kamienia. Pozwala na projektowanie i obrabianie wszelkiego rodzaju elementów, od prostych części 2D do złożonych komponentów 5-cioosiowych. Funkcjonalność programu pozwala na lepsze wykorzystanie maszyn CNC poprzez zwiększenie wydajności obróbki i wytwarzanie bardziej skomplikowanych części.

Marka AlphaCAM w branży oprogramowania do przemysłu drzewnego jest jedną z najbardziej rozpoznawanych. Złożyły się na to ponad dziesięcioletnia obecność na światowym rynku (pierwsza wersja w 1995 roku), współpraca z producentami maszyn CNC i ciągłe podnoszenie jakości. Jego zalety zostały docenione przez użytkowników różnych narodowości i w różnych dziedzinach przemysłu powodując szerokie rozpowszechnienie i powstanie około 40 oficjalnych biur i przedstawicielstw w różnych krajach.

Jak się programuje w AlphaCAM

System ten działa na zasadzie interfejsu graficznego 3D. Programowanie maszyny rozpoczyna się od narysowania elementu do obróbki, do którego następnie przypisywane są narzędzia. Z takiego rysunku 3D AlphaCAM automatycznie tworzy program sterujący maszyną. Daje to pełną wizję obróbki już na poziomie programowania, dzięki czemu możliwe jest wykrycie i usunięcie wielu niepoprawnych ruchów bez uruchamiania maszyny. Dla wyeliminowania błędów popełnionych przez programistę producent dodał możliwość przeprowadzania symulacji obróbki, podczas której pokazywana jest dynamiczna praca narzędzi obrabiających materiał oraz sprawdzane jest bezpieczeństwo tej obróbki pod kątem kolizji (np. narzędzia z elementami zamocowania).


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce