Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Wygładzanie elastyczne

-- wtorek, 09 wrzesień 2008

Jeśli chodzi o produkcję, regenerację czy obsługę techniczną dużych pomp, zaworów i otworów cylindra serwisowe wygładzanie powierzchni w dużej mierze może decydować o jakości ich działania.

Serwisowanie i obsługa techniczna dużych pomp i zaworów oznacza konieczność uporania się z dużymi otworami. Po instalacji zawory i pompy często wymagają serwisowania w celu pozbycia się z wewnętrznej średnicy materiałów obcych począwszy od rdzy i korozji, aż po nagromadzone substancje chemiczne i biologiczne. Niewłaściwe oczyszczanie oraz nieodpowiednia ponowna obróbka powierzchni średnicy wewnętrznej tych otworów może oznaczać mniejszą liczbę godzin roboczych przed kolejną obsługą techniczną, jak również obniżoną skuteczność działania.

Dzięki pompom hydraulicznym stosowanym w zakładach przemysłowych, petrochemicznych i przemyśle przetwórczym tolerancje krytyczne podobne niekiedy do tych obowiązujących dla silników spalinowych – dieslowych, paliwowych i zasilanych gazem ziemnym – są również wymagane dla różnego typu pomp i dla wielu ich zastosowań – twierdzi Patrick Sullivan, konsultant ds. zarządzania wyposażeniem technicznym.

Obecnie jednym z najłatwiejszych w obsłudze narzędzi szeroko stosowanych w przemyśle do przeprowadzania prac serwisowych w cylindrach jest Flex-Hone® produkcji Brush Research Mfg.

Aktualnie jednym z najbardziej uniwersalnych i łatwych w obsłudze urządzeń szeroko wykorzystywanych w przemyśle do przeprowadzania prac serwisowych na średnicach wewnętrznych cylindrów jest osełka kulkowo-elastyczna. Narzędzie to, przypominające nieco wirującą szczotkę do mycia butelek, charakteryzuje się drobinami ściernymi (w formie kulek) umieszczonymi na stałe na elastycznych włóknach przymocowanych do centralnego wałka. To niezmiernie elastyczne i ekonomiczne narzędzie może być wykorzystywane praktycznie w każdym zastosowaniu wymagającym obróbki powierzchni, stępiania ostrych krawędzi, oczyszczania czy regeneracji powierzchni.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce