Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Wiadomości z dziedziny ochrony środowiska

-- czwartek, 01 maj 2008

Myszka bezbateryjna firmy Micro Innovations

Micro Innovations - firma, która zajmuje się importem i dystrybucją akcesoriów komputerowych, wprowadziła na rynek serię ekologicznych produktów takich jak: filtry przeciwprzepięciowe, myszkę bezbateryjną czy klawiaturę o niskim poborze mocy w zestawie z myszką. Nowe filtry przeciwprzepięciowe zaprojektowane są tak, aby skutecznie zredukować marnotrawstwo energii elektrycznej. Zdaniem prezesa Micro Innovations Jesse Grindeland aż do 75 procent zużycia energii elektrycznej komputera pochodzi z filtrów przeciwprzepięciowych działających w czasie, gdy komputer jest wyłączony. Jedyny sposób redukcji poboru energii elektrycznej, to odłączenie urządzenia, jednak kto by o tym pamiętał? – twierdzi Grindeland. Nowy filtr przeciwprzepięciowy firmy Micro Innovations uruchamia się tylko i wyłącznie wtedy, gdy potrzebny jest zasilanie.

Myszka bezbateryjna otrzymuje wystarczającą ilość energii elektromagnetycznej do zasilania z podkładki pod mysz. Firma ta również wypuściła na rynek serię akcesoriów dla laptopów, które zachowują energię elektryczną. a co za tym idzie przedłużają żywotność baterii w laptopie.

Debiut ekologicznych oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacz powietrza AirMD firmy Alen posiada certyfikat zarówno Amerykańskiej Agencji ds. Ochrony Środowiska jak i Amerykańskiego Departamentu ds. Energii jako produkt bezołowiowy, bezpieczny dla warstwy ozonowej i kwalifikowany do oznakowania Energy Star. “Oferujemy pierwszy w Stanach Zjednoczonych bezołowiowy oczyszczacz powietrza przyjazny dla środowiska, który jest produktem kwalifikowanym Energy Star,” stwierdza Peter Mann, prezes zarządu firmy Alen. “Produkty kwalifikowane Energy Star — takie jak AirMD — mogą zaoszczędzić około jednej trzeciej energii elektrycznej i w podobnej proporcji zmniejszyć poziom emisji gazów cieplarnianych.” Urządzenie AirMD waży 7,7 kG i mierzy 60 cm wysokości. Zużycie energii elektrycznej, która napędza czterobiegowy silnik i zasila lampę UV, której czas działania przewidziany jest na okres od trzech do pięciu lat, wynosi 55W.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce