Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

VisualDSS – kolejny system wspierania procesu decyzyjnego w inżynierii

-- sobota, 01 wrzesień 2007

VisualDSS katalizatorem dla projektowania z wykorzystaniem symulacji

ESI Group, pionier i jeden z liczących się producentów oprogramowania do cyfrowej symulacji z zastosowaniem fizyki materiałowej, poinformował o wprowadzeniu na rynek systemu VisualDSS, przeznaczonego do wspierania procesu decyzyjnego w zakresie inżynierii wirtualnej. VisualDSS jest interdyscyplinarnym środowiskiem, dostosowanym do najlepszych obecnych i przyszłych metodologii klientów. Oferuje przedsiębiorstwom możliwość opracowania i zarządzania wielopłaszczyznowymi modelami do symulacji, umożliwia automatyzację procesu i uszeregowanie zadań. Pozwala również na zarządzanie zawartością i danymi symulacyjnymi, tudzież na wspieranie podejmowania decyzji oraz automatyczne generowanie raportów opierając się na stworzonej bazie wiedzy (KBE – przyp. redakcji).

VISUALDSS dostarcza użytkownikom rozwiązania do zarządzania danymi związanymi z procesami symulacji, w środowisku PLM

Obecnie przedsiębiorstwa przemysłowe na całym świecie podejmują działania z zakresu doskonalenia wirtualnego opracowywania prototypów. Ilość danych potrzebnych do symulacji zwiększa się znacznie w związku z wymogiem identyfikowalności, a łatwość ich ponownego wykorzystania staje się sprawą o kluczowym znaczeniu. Projektowanie z wykorzystaniem symulacji ma na celu otwarcie metodologicznej ścieżki do szybkiego projektowania, która ukierunkowuje decyzje już we wstępnych fazach procesu opracowywania produktu. Możliwości VisualDSS obejmują unikalne i chronione patentami metody tworzenia i monitorowania dwukierunkowych powiązań pomiędzy danymi CAD – magazynowanymi w systemach PLM – i rozmaitymi dziedzinami symulacji. VisualDSS umożliwia komunikowanie zmian projektowych i inżynieryjnych rozszerzonemu interdyscyplinarnemu zespołowi, zapewniając tym samym identyfikowalność danych przez cały czas trwania procesu projektowania, a nawet w późniejszych fazach.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce