Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Uzyskaj przewagę dzięki piance azotowanej

-- czwartek, 09 lipiec 2009

Technologia MuCell nie wykorzystuje chemicznych środków spieniających, środków spieniających zawierających węglowodory, środków krystalizujących ani związków reaktywnych. Dzięki temu technologia Trexel jest w stanie obsłużyć szerszy zakres liczb stopowych niż konwencjonalne technologie spieniania.

Estetyczny wygląd to jedna z korzyści wynikających z zastosowania pianki mikrokomórkowej, co ukazano na przykładzie tych zatrzasków otaczających obudowę schowka.

W jednym z nowszych wariantów, MuCell można teraz stosować do tworzyw termoplastycznych wzmocnionych długimi włóknami (long-fiber-reinforced thermoplastics - LFRT) firmy Ticona.

Praktycznie wolne od problemu wypaczania, lekkie części uformowane z LFRT Celstran są teraz realną opcją dla projektantów OEM oraz producentów stosujących odlewanie wtryskowe i opracowujących duże elementy i profile konstrukcyjne - twierdzi Steven Bassetti, kierownik ds. marketingu w firmie Ticona. Współpracujący z Trexel zespół Ticony zebrał dużą ilość danych dotyczących tych rodzajów LFRT Celstran, które wykorzystują polipropylen i nylon 6 i które pomogą klientom przewidzieć charakterystyki części wykonanych za pomocą technologii MuCell z wykorzystaniem nowego ślimaka.

Ticona produkuje gatunki LFRT, wykorzystując technologię pultruzji, która całkowicie impregnuje długie włókna, zapewniając optymalne wzmocnienie plastikowej matrycy. W przeciwieństwie do konwencjonalnych materiałów wzmocnionych krótkimi włóknami, dłuższe włókna, występujące w częściach formowanych mechanicznie współdziałają ze sobą, tworząc wewnętrzny „szkielet” z włókna szklanego, który zmniejsza kurczenie anizotropowe i w dużym stopniu redukuje wypaczanie.

Biotworzywa w natarciu

Wśród innych ekologicznych atrakcji na National Plastics Exposition były nowe tworzywa sztuczne wytwarzane z surowców odnawialnych.

DuPont, który ma wystawić swoje najnowsze tworzywa sztuczne, wytwarzane z pozyskiwanego ze źródeł rolniczych polikwasu mlekowego. Sorona EP, Hytrel RS i Zytel RS zawierają pochodzące ze źródeł odnawialnych składniki pochodzenia organicznego i mogą zapewnić dodatkowe korzyści, takie jak poprawiona odporność na plamienie, wygląd i trwałość w porównaniu ze swoimi odpowiednikami opartymi na ropie naftowej. Na przykład polimery Sorona EP zawierają od 20 do 37 procent (wagowo) materiału będącego pochodną kukurydzy i pochodzącego ze źródeł odnawialnych. Wczesne gatunki zawierające 15 i 30 procent szklanego wzmocnienia udostępniono w zeszłym roku pod kątem programów rozwojowych.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce